Latvijā
Kriminālziņas

Svešas automašīnas kārotājs paliek bez guvuma 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Valsts policija

16. aprīlī Ziepniekkalnā pie kādas daudzdzīvokļu nama ēkas saimnieks nozieguma brīdi aizturējis auto zagli, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Ap pulksten 01.00 naktī, VP saņēma izsaukumu no vīrieša, kurš ziņoja, ka viņa mašīnā ir ielauzies vīrietis. Uz notikuma vietu Ziepniekkalnā nekavējoties ieradās Rīgas Zemgales iecirkņa policisti.

Ierodoties notikuma vietā, policisti noskaidroja, ka cietušais pa logu pamanījis kādu vīrieti rosāmies savas automašīnas salonā. Cietušais nekavējoties izsaucis policiju, pēc kā devies uz savu automašīnu, kas novietota ielas malā iepretim daudzdzīvokļu ēkai.

Automašīnā “Audi A6” ļaundaris iekļuvis uzlaužot slēdzeni, pēc kā viņš mēģinājis savienot vadus, lai iedarbinātu mašīnu.

Cietušais pamanīja, ka ļaundaris, iespējams, atrodas alkohola reibumā un ir lēnīgs. Tāpēc automašīnas īpašnieks varēja saviem spēkiem aizturēt ļaundari un novilcināt laiku līdz policistu ierašanās brīdim.
1980. gadā dzimušais ļaundaris iepriekš policijas redzeslokā nonācis par vairākām zādzībām un par braukšanu pie stūres alkohola reibumā.

Pret aizturēto vīrieti uzsākts kriminālprocess par zādzību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

VP aicina iedzīvotājus būt aktīviem – ja kāds mana personas, kas veic aizdomīgas darbības pie automašīnām, notikuma brīdī zvanīt policijai pa tālruni 110.

Saistītie raksti
LA.lv