×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
24. decembris, 2016
Drukāt

Svētajā zemē pulcējas kristieši Ziemsvētku svinībām Bētlemē

Foto - LETAFoto - LETA

Sieviete aizdedzina sveci Ziemassvētku dievkalpojuma laikā Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē.

Desmitiem tūkstošiem kristiešu no visas pasaules sestdien pulcējušies Svētajā zemē, lai piedalītos Ziemsvētku svinībās Bētlemē.

Svētceļnieki jau sākuši pulcēties gar ceļu, pa kuru Jeruzalemes latīņu patriarhs dosies no Vecpilsētas uz biblisko pilsētu, kur saskaņā ar leģendu esot dzimis Jēzus Kristus.

Pjērbatista Picaballa, kas kopš pagājušās vasaras, kad no amata atkāpās viņa priekštecis, kļuvis par augstāko katoļu garīdznieku Svētajā zemē, procesiju uzsāks plkst.11 pēc Latvijas laika.

Pusnaktī Picaballa vadīs dievkalpojumu Jēzus dzimšanas baznīcā, kas saskaņā ar ticējumu celta vietā, kur savulaik dzimis par dieva dēlu uzskatītais Kristus.

Izraēlas Tūrisma ministrija lēš, ka Svēto zemi šī gada decembrī kopumā apmeklēs aptuveni 120 000 tūristu, no kuriem puse būs kristieši.

Ziemsvētku vēstījumā, kuru Picaballa izplatīja šonedēļ, viņš aicināja pievērst savu uzmanību traģēdijām, kuras piedzīvo Sīrija, Ēģipte un Irāka, uzsverot, ka “ar vārdiem nepietiek”, lai tās apturētu.

“Mums jācīnās pret nabadzību un nevienlīdzību,” norādīja Jeruzalemes latīņu patriarhs.

Viņš piesauca arī “nerimstošos šķēršļus mieram Izraēlā un Palestīnā”, kā arī uzteica pāvesta Franciska darbību.

Kristieši Izraēlā un Rietumkrastā šodien sastāda vairs tikai divus procentus no iedzīvotāju kopskaita, bet Gazas joslā viņu ir tikai 0,1%.

Turklāt vairums vietējo arābu kristiešu ir pareizticīgie, kas Ziemsvētku svin 7.janvārī.

Tomēr vairāki desmiti tūkstoši vietējo kristiešu ir katoļi, kas piedalīsies Ziemsvētku svinībās kopā ar kristiešiem Rietumu pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+