×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. februāris, 2013
Drukāt

Svētceļnieku miljoni Indijas ziemeļos veic rituālās peldes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Miljoni hinduistu svētceļnieku svētdien Indijas ziemeļos Gangas un Jamunas sateces apvidū piedalās pasaulē vērienīgāko reliģisko svētku – Kumbhmelas – kulminācijā un veic rituālās peldes.

Masu svētceļojums uz hinduistu svētvietām tiek veikts reizi 12 gados. Šogad svētki, kas ilgst 55 dienas, notiek Utarpradēšas štata Allahābādā.

Pilsētā, kurā ikdienā mīt 1,2 miljoni iedzīvotāju, svētdien no rīta bija pulcējušies 40 miljoni. No viņiem 20 miljoni atradās norobežotā teritorijā upes karstos, sacīja preses pārstāvis Ašoks Šarma.

Vēl pirms rītausmas pirmie rituālu veica ar pelniem nosmērējušies svētie. Viņiem aukstajos Gangas ūdeņos sekoja miljoniem svētceļnieku.

Rituālās peldes simbolizē dvēseles un ķermeņa attīrīšanos. Ticīgie uzskata, ka, veicot rituālu, viņi var nomazgāt grēkus un atbrīvoties no pārdzimšanu cikla.

14.janvārī – svētku pirmajā dienā – Gangas un Jamunas satecē pulcējās astoņi miljoni cilvēku. Sagaidāms, ka kopumā Kumbhmelas svētkos šogad būs piedalījušies aptuveni 100 miljoni cilvēku.

Svētki šogad vēl ir īpaši ar to, ka tiek atzīmēta Maha, tas ir, lielā jeb galvenā, Kumbhmela, kas tiek atzīmēta reizi 144 gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+