×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Svētceļojumā uz Aglonu dodas ar velosipēdiem

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 5.augustā, no Rīgas Vissvētās Trīsvienības baznīcas Deglava ielā pēc priestera svētības svētceļojumu uz Aglonu ar velosipēdiem sāka 21 Rīgas Augstākā Reliģijas zinātņu institūta (RARZI) students un pasniedzējs, aģentūru LETA informēja RARZI pārstāvji.

Rīgas Vissvētās Trīsvienības baznīcas prāvests Edgars Cakuls, dodot svētību braucējiem, pauda savu prieku, ka RARZI svētceļnieku grupa izvēlējusies sākt braucienu no šīs baznīcas. Tāpat viņš atzīmēja, ka pats arī iepriekš ir piedalījies svētceļojumā ar velosipēdu. Cakuls braucējiem vēlēja baudīt svētceļojuma augļus un stiprināties garā. Pēc tam visa svētceļnieku grupa noskaitīja lūgšanas un Cakuls novēlēja svētību velosvētceļojuma dalībniekiem, lai satiktos ar viņiem jau Aglonā.

Svētceļojums veltīts augstskolas 20 gadu jubilejai. Svētceļojumā ar velosipēdiem devās 21 dalībnieks, to skaitā trīs augstskolas pasniedzēji. Aglonā paredzēts ierasties 13.augustā. Šis ir pirmais RARZI svētceļojums.

Šodien svētceļnieku grupas brauciens būs aptuveni 32 kilometri, – līdz pirmajai apstāšanās vietai Ropažos, kur paredzēts noturēt semināru un veikt garīgos vingrinājumus. RARZI pārstāvji sacīja, ka kopumā svētceļojuma laikā paredzēts veikt 30 līdz 40 kilometrus dienā.

Svētceļojums ilgs deviņas dienas, no kurām vienā – 10.augustā – būs vienas dienas pārtraukums, lai apkopotu paveikto un sagatavotos noslēdzošajam posmam līdz Aglonai, aģentūrai LETA teica RARZI pārstāve, Bērniņa Jēzus karmelīšu māsa Sofija.

RARZI pārstāve Liene Sudrabiņa norādīja, ka svētceļniekiem visu laiku līdzās būs arī savs priesteris Pāvels Kamola. Kopā ar svētceļojuma dalībniekiem brauks arī mikroautobuss, kurā atradīsies gan svētceļnieku mantas, gan virtuve. Visa svētceļojuma laikā līdzās atradīsies arī medmāsa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+