Uncategorized

Svētdien apmācies, gaisa temperatūra tuvu nullei. Apledojums! 16

Foto-Fotolia

Svētdienas rītā visā Latvijā apmākušās debesis, daudzviet dūmaka, nav būtisku nokrišņu, liecina meteoroloģiskā informācija.

Gaisa temperatūra 0..-1 grāds. Pūš lēns līdz mērens dienvidu vējš.

Rīgā apmācies un dūmakains laiks, dienvidu vējš pūš ar ātrumu 4-8 metri sekundē, gaisa temperatūra joprojām svārstās ap nulles atzīmi.
Maksimālā gaisa temperatūra sestdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no -1 grāda Alūksnē līdz +4 grādiem Pāvilostā.

28.janvāra augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +19 grādu Spānijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu -19 grādu Skandināvijas ziemeļos un vietām Eiropas centrālajā un dienvidaustrumu daļā, kā arī -33 grādi Krievijā.

Apledojuma dēļ šorīt daudzviet Latvijā, galvenokārt Latgalē, ir apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, liecina VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) apkopotā operatīvā informācija.

Ap plkst.6.50 pa valsts galvenajiem autoceļiem braukšana ir apgrūtināta Daugavpils virzienā no Ogres līdz Krāslavai un uz Daugavpils apvedceļa, kā arī Rēzeknes virzienā no Jēkabpils līdz Ludzai, no Grebņevas līdz Medumiem un uz Rēzeknes apvedceļa.

Saistītie raksti

Jelgavas virzienā braukšana ir apgrūtināta no Jelgavas līdz Meitenei, bet Liepājas virzienā – no Kalnciema līdz Anneniekiem. Savukārt Ventspils virzienā braukšana ir apgrūtināta no Kūdras līdz Tukumam un no Strazdes līdz Usmai.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Zemgalē, Latgalē, kā arī Rīgas, Aizkraukles, Gulbenes, Liepājas, Madonas, Talsu un Valkas apkārtnēs.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Vietām, galvenokārt austrumos, saglabāsies migla, kas veicinās autoceļu apledošanu.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

LA.lv