×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Svētdien “Arsenālā” būs iespēja izvaicāt Purvīša balvas laureātu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 22. februārī, plkst. 15 izstāžu zālē “Arsenāls” Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) aicina uz “Sarunu muzejā” ar Purvīša balvas 2015 ieguvēju, kura vārds kļūs zināms kandidātu darbu izstādes atklāšanas ceremonijā 20. februārī, portālam LA.lv pavēstīja LNMM sabiedrisko attiecību speciāliste Natālija Sujunšalijeva.

Kaspars Teodors Brambergs, Miķelis Fišers, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis duetā ar Ģirtu Bišu, Ginters Krumholcs, Ģirts Muižnieks, Henrijs Preiss vai Artūrs Riņķis. Kurš uzvarēs? Jautājums, atbildi uz kuru ir grūti prognozēt.

LNMM izglītības programmas “Sarunas muzejā” ietvaros apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja iepazīties ar uzvarētāju, noklausīties viņa stāstījumu par sevi un nominēto mākslas darbu, kā arī uzdot jautājumus. Sarunā piedalīsies mākslas zinātniece, Purvīša balvas 2015 neatkarīgo ekspertu komisijas priekšsēdētāja Elita Ansone, kura sniegs ieskatu darbu atlases procesā, iezīmējot balvas vērtēšanas principus un kritērijus.

Regulāri sekojot līdzi Latvijas mākslinieku aktuālajam sniegumam izstādēs, divu gadu laikā ceturtās Purvīša balvas finālam tika nominēti 19 projekti, kuru autoru radošais pienesums definēts kā nozīmīgs notikums Latvijas vizuālās mākslas ainā. Fināla atlasei tika izvirzīti tikai astoņi pretendenti.

Purvīša balvas 2015 ieguvēju noteiks starptautiska žūrija, apspriežot minēto astoņu kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, kas iekļauj dažādus laikmetīgās mākslas veidus – glezniecību, grafiku, tēlniecību, instalāciju un videomākslu.

Purvīša balva dibināta 2008. gada janvārī ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un noteikt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Balvas apjoms ir 28 500 ieskaitot nodokļus.

Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”.

Nākamās “Sarunas muzejā” izstādē notiks 1.martā un 8. martā plkst. 15, kad uz tikšanos ar skatītājiem atnāks citi Purvīša balvas 2015 kandidāti, piebilda Sujunšalijeva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+