Dabā
Laika ziņas

Svētdien gaiss iesils līdz +6 grādiem; apgrūtināta braukšana 16

Foto-LETA/AFP

Svētdien daudzviet Latvijā var uzspīdēt saule, nav gaidāmi ievērojami nokrišņi, no rīta vietām vēl būs bieza migla.

Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +1..+6 grādiem. Pūtīs lēns vējš, Latgalē gaidāms mērens ziemeļaustrumu vējš.

Rīgā ir cerības, ka mākoņi dienas gaitā pašķirsies. Pūtīs lēns ziemeļu vējš, gaiss iesils līdz +4 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens visā valstī ir aptuveni 770 dzīvsudraba staba milimetru jūras līmenī.

Svētdienas rītā vietām apledojuma veidošanās dēļ ir apgrūtināti braukšanas apstākļi uz galvenajiem ceļiem, informē uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Šoferiem jābūt uzmanīgiem uz Vidzemes šosejas no Raunas pagrieziena līdz Virešiem, uz Liepājas šosejas no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem, kā arī uz šosejas no Varakļāniem līdz Terehovai, no Grebņevas līdz Špoģiem un uz Rēzeknes apvedceļa.
LVC norāda, ka slidenie ceļa posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Ceļu uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 43 uzņēmuma “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Tiek arī atgādināts, ka Daugavpils apkārtnē atkušņa un palu dēļ ir applūduši un slēgti četri autoceļi.

Daugavpils novadā applūdis vietējais autoceļš Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils. Apbraukt to iespējams pa ceļu Ilūkste-Bebrene-Birži un ceļu Svente-Subate.

Jēkabpils novadā iepretim mājām “Arkliņi” 13,1.-13,2. km applūdis autoceļš Subate-Kaldabruņa-Riteniškas. Apbraukšana iespējama pa pašvaldības ceļu Ausmas-Baldone.

Ilūkstes novadā applūdis un slēgts satiksmei autoceļa Ilūkste-Pārceltuve posms Daugavas galā. Šo slēgto posmu nav iespējams apbraukt pa kādu citu ceļu.

Turpat Ilūkstes novadā applūdis autoceļa Bebrene-Zariņi-Dviete posms, ko var apbraukt pa autoceļu Ilūkste-Bebrene-Birži un pa autoceļu Jēkabpils-Dignāja-Ilūkste.

LVC norāda, ka saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šodien gaidāmi nelieli nokrišņi, no rīta vietām migla.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

LA.lv