Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
15. maijs, 2016
Drukāt

Svētdien oficiāli sākas peldēšanas sezona

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad peldēšanas sezona oficiāli tiks atklāta svētdien, 15.maijā, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāvji.

Šogad ūdens kvalitāte tiks pārbaudīta 56 oficiālajās peldvietās visā valsts teritorijā. Šim skaitam ir piepulcējusies jauna vieta Jelgavā – “Pasta salas peldvieta” Lielupes kreisajā krastā. Minētajās oficiālajās peldvietās ūdens kvalitātes pārbaude vismaz vienu reizi mēnesī tiks nodrošināta, izmantojot valsts budžeta līdzekļus.

Inspekcija informē, ka jau ir veiktas pirmssezonas ūdens kvalitātes pārbaudes, kuru rezultāti liecina, ka visās, kopumā 56, oficiālajās peldvietās nav konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums, kas nozīmē, ka ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties šajās peldvietās ir droši.

Iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties peldvietu ūdens kvalitātes vizuālajā novērtēšanā – fiksēt netipisku ūdens krāsu, atkritumu klātbūtni ūdenī, naftas produktu noplūdi, kā arī masveidīgu zilaļģu un zaļaļģu savairošanos. Rezultātus var iesniegt speciāli izveidotā anketā, kas atrodama inspekcijas mājaslapā “www.vi.gov.lv” sadaļā “Vides veselība”, nospiežot uz apakšsadaļas “Peldūdens”.

Inspekcija arī aicina iedzīvotājus sekot līdzi ūdens kvalitātes datiem un regulāri apmeklēt Veselības inspekcijas mājaslapu, kurā regulāri tiks atjaunota informāciju par peldvietu ūdens kvalitātes mērījumiem un dažādiem ierobežojumiem.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+