×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Svētdien Rīgas transportā stāstīs par arhitektūras pieminekļiem

Foto: LETAFoto: LETA

Braucot 5. tramvajā, noteikti varēs dzirdēt stāstījumu arī par Latvijas Nacionālās operas ēku.

Svētdien, 5. oktobrī, Rīgā notiks vēl nebijusi kultūras akcija – atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem un notikumiem, vēsta “Rīgas Satiksmes” preses sekretārs Viktors Zaķis.

Šādu ieceri īstenos Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Rīgas satiksmi kā sveicienu pasažieriem Pasaules arhitektūras dienā.

Maršruti izvēlēti, lai aptvertu pēc iespējas plašas un dažādas Rīgas teritorijas: 9. autobuss (centrs – Mežaparks), 24. trolejbuss (centrs – Ziepniekkalns) un 5. tramvajs (Iļģuciems – Mīlgrāvis).

9. autobusa maršrutā gidi strādās visos reisos laika posmā no plkst. 10 līdz 19, 24.trolejbusā – no plkst. 10 līdz 15 un 5. tramvajā – no plkst. 15 līdz 19. Stāsti solās būt aizraujoši arī tāpēc, ka gidu lomās iejutīsies Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri.

Pasažieriem šāda braucienu “pievienotā vērtība” būs bez papildu maksas, un tā arī neizraisīs nekādas izmaiņas transporta maršrutos, brauciena ilgumā vai atiešanas laikos, sola uzņēmums.

“Šādu akciju Rīgas satiksme atbalsta pirmo reizi, taču, ja pasažieriem tā patiks, nav izslēgts, ka tā kļūst par jauku ikgadēju tradīciju,” saka Zaķis.

Latvijas Arhitektu savienība jau tradicionāli katru gadu rīko Pasaules arhitektūras dienas pasākumus Latvijā. Savulaik tikušas organizētas arī atvērtās dienas arhitektu birojos un arhitektu bezmaksas konsultācijas. Katru gadu šajā laikā (šogad – 6. oktobrī) tiek arī pasniegtas “Rīgas pilsētas arhitekta biroja” gada balvas Rīgas arhitektūrā.

“Arhitektūra ir cilvēkiem – grib viņi to vai ne – tuvākā no mākslām, jo tā ir visapkārt,” saka Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Ķibilds. “Bet, kā jau tas nereti ir ar lietām mums degungalā, – tās ir tik pierastas, ka paliek nepamanītas. Šādas sabiedriskā transporta ekskursijas vismaz reizi gadā ir iespēja neuzbāzīgai, aizraujošai sarunai ar cilvēkiem, pamudinājums pacelt acis un ieraudzīt vairāk.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+