Dabā
Laika ziņas

Svētdien siltuma vilnis aizvelsies arī līdz Austrumlatvijai 0

Foto-LETA/AFP

Svētdien Latvijas lielākajā daļā, arī valsts austrumos, gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +15..+19 grādiem un tikai daļā piekrastes nekļūs siltāks par +10 grādiem, prognozē sinoptiķi.

1.aprīlī gaisa temperatūra valsts austrumos dienas laikā nepakāpās augstāk par +4..+8 grādiem, bet naktī uz svētdienu gaiss iesila līdz +9..+10 grādiem.

Līdzīgi kā sestdien, kad termometra stabiņš Rietumlatvijā sasniedza +19 grādu atzīmi, arī svētdien gaidāmi daži siltuma rekordi. Līdz šim augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas teritorijā reģistrēta 2.aprīlī, ir +18,5 grādi tālajā 1913.gadā Rīgā.

Mākoņu daudzums pārsvarā būs neliels, vakarā tas palielināsies un tad vietām iespējams lietus. Dažviet piekrastē saglabāsies migla. Dominēs lēns mainīga virziena vējš, Ziemeļvidzemē – mērens rietumu vējš.

Rīgā spīdēs dūmakaina saule, nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam mainīga virziena vējam, gaiss iesils līdz +17 grādiem, vēsāk būs pilsētas ziemeļos – pie aukstās jūras.

Laikapstākļus nosaka nedaudz pazemināta spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens jūras līmenī visā valstī ir tuvu 760 dzīvsudraba staba milimetriem.

LA.lv