×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Svētdien tiks pasniegtas “Zelta globusu” godalgas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. janvārī Losandželosā tiek pasniegtas Holivudas Ārzemju preses asociācijas “Zelta Globusu” godalgas, kas ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem kino jomā. “Zelta Globusu” balvas kinofilmu, TV seriālu un TV filmu nominācijās, kopā 25 kategorijās, tiks sadalītas jau 71. reizi. Balvu pasniegšanas ceremoniju, kas pēc Latvijas laika notiek naktī no 12. uz 13. janvāri, arī šogad vadīs amerikāņu komiķes Tina Feja un Eimija Poulere.

Kā ziņots iepriekš, visvairāk nomināciju, katra septiņās kategorijās, šogad saņēmušas filmas “12 gadi verdzībā” (“12 Years a Slave”) un “Amerikāņu afēra” (“American Hustle”). Filma “12 gadi verdzībā” nominēta labākās drāmas, labākās režijas, scenārija, labākā dramatiskā aktiera un otrā plāna aktiera, labākās otrā plāna aktrises un labākā muzikālā noformējuma kategorijās.

Filmas “12 gadi verdzībā” video ar subtitriem latviski:

Savukārt godalgotā režisora Deivida O. Rasela filma “Amerikāņu afēra” cīnīsies par balvām labākās komēdijas, labākā aktiera, aktrises, otrā plāna aktiera un otrā plāna aktrises, labākā scenārija un režijas kategorijās.

Pieciem “Zelta Globusiem” nominēta režisora Aleksandra Peina lente “Nebraska”, bet tai seko filmas “Kapteinis Filipss: Somālijas pirātu gūstā” un “Gravitācija”, kuras katra ir nominēta četrās kategorijās. Labākā drāma tiks noskaidrota starp filmām “12 gadi verdzībā”, “Kapteinis Filipss: Somālijas pirātu gūstā”, “Gravitācija”, “Filomena” un “Sacīkste”, bet labākās komēdijas un mūzikla kategorijā pārstāvētas filmas “Volstrītas vilks”, “Nebraska”, “Amerikāņu afēra”, “Viņa” un “Inside Llewyn Davis” (filmas latviskais nosaukums nav pieejams). Labākā režisora tituls tiks noteikts starp Polu Grīngrāsu (“Kapteinis Filipss”), Alfonso Kuaronu (“Gravitācija”), Aleksandru Peinu (“Nebraska”), Deividu O.Raselu (“Amerikāņu afēra”) un Stīvu Makvīnu (“12 gadi verdzībā”).

Vairākas no nominētajām filmām, piemēram, “Jasmīnas stāsts”, “Kapteinis Filipss”, “Gravitācija”, “Sacīkste” un citas, uz Latvijas ekrāniem jau ir iznākušas. Septiņiem “Zelta Globusiem” nominētā drāma “12 gadi verdzībā”, kas uzņemta pēc patiesiem notikumiem un kurā titullomas izpilda Čūitels Edžiofors, Breds Pits, Maikls Fasbenders un citi, uz Latvijas ekrāniem iznāk jau 24. janvārī, bet filmas “Amerikāņu afēra” un “Volstrītas vilks” Latvijas pirmizrādi piedzīvos nedaudz vēlāk, attiecīgi janvāra beigās un februāra sākumā.

Pilns nomināciju saraksts Zelta Globusu oficiālajā mājas lapā: http://www.goldenglobes.com/

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+