Latvijā
Novados

Svētdien ugunsgrēkā Jelgavā izglābti deviņi cilvēki 16

Foto – LETA

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 4.novembra plkst. 6.30 līdz 6.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 78 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, 34 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 9.46 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Paula Lejiņa ielu Jelgavā, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka kāpņu telpā no pirmā līdz piektajam stāvam elektroinstalācijas šahtā dega elektrības vadi 7m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas ar glābšanas masku palīdzību izglāba četrus cilvēkus, bet pieci cilvēki tika izglābti izmantojot autokāpnes. Plkst. 10.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, gāzes plīts, četras vieglās automašīnas, kravas automašīna, grīda un griesti, siena un starpstāvu pārsegums, šķūnis, trīs dārza mājas, saimniecības ēka, sodrēji sešu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies sestdien Ropažu novada Vāverkrogā, kur dega vienstāvu saimniecības ēka 160m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 20.32, bet plkst. 23.36 ugunsgrēks likvidēts.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, svētdien ugunsdzēsēji glābēji Ogres novada Ogresgala pagastā no baseina, kurā iekšā nebija ūdens, izcēla tajā iekritušu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Līgatnes ielā Cēsīs atbrīvoja žogā iesprūdušu lapsu, Birzes ielā Rīgā no akas izcēla suni, Raiņa ielā Ludzā no koka nocēla kaķi, savukārt svētdien kaķi no koka nocēla Torņkalna ielā Mālpilī.

LA.lv