×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Svētdien Žaņa Lipkes memoriālā – “Rīgas salu bērni”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izstāde "Mirjama no Mangaļsalas".

Svētdien, 23. augustā, plkst.14 Žaņa Lipkes memoriāls un māksliniece Diāna Dimza-Dimme ielūdz ģimenes uz otro pasākumu ciklā “Rīgas salu bērni”, LA.lv uzzināja muzejā.

Dienas programmu māksliniece sāks ar ekskursiju izstādē “Mirjama no Mangaļsalas”, kas jūnijā tika atklāta Žaņa Lipkes memoriālā. Izstādes pamatā ir Diānas Dimzas-Dimmes mātes – blondas ebreju meitenes Mirjamas – dzīvesstāsts, kura, kara laikā Mangaļsalas latviešu zvejnieku ģimenes pasargāta, visu mūžu nodzīvoja kā latviete.

Izstādes galvenā tēma ir mākslinieces atmiņa, kas neticamā veidā ir savijusies ar Latvijas vēsturi. Dzimtas stāstā vienuviet satiekas vecvectēvs marcipāna meistars, vectēvs – brīvvalsts laika Latvijas olimpietis, vectēvs diplomāts un ebreju vecmāmiņa – sarkanarmiete, stāsta Žaņa Lipkes memoriāla pārstāve Anna Peršteina.

Pēc ekskursijas apmeklētājiem sietspiedes darbnīcā būs iespēja izgatavot pēc Diānas Dimzas-Dimmes oriģināldizaina īpaši šai izstādei veidotu apdruku uz auduma maisiņa, bet mazāki bērni varēs izveidot savu sapņu salu papīra un dabas materiālu darbnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+