Mobilā versija
+0.8°C
Māra, Mārīte, Marita
Piektdiena, 24. marts, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Svētdien Žaņa Lipkes memoriālā – “Rīgas salu bērni”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izstāde "Mirjama no Mangaļsalas".

Svētdien, 23. augustā, plkst.14 Žaņa Lipkes memoriāls un māksliniece Diāna Dimza-Dimme ielūdz ģimenes uz otro pasākumu ciklā “Rīgas salu bērni”, LA.lv uzzināja muzejā.

Dienas programmu māksliniece sāks ar ekskursiju izstādē “Mirjama no Mangaļsalas”, kas jūnijā tika atklāta Žaņa Lipkes memoriālā. Izstādes pamatā ir Diānas Dimzas-Dimmes mātes – blondas ebreju meitenes Mirjamas – dzīvesstāsts, kura, kara laikā Mangaļsalas latviešu zvejnieku ģimenes pasargāta, visu mūžu nodzīvoja kā latviete.

Izstādes galvenā tēma ir mākslinieces atmiņa, kas neticamā veidā ir savijusies ar Latvijas vēsturi. Dzimtas stāstā vienuviet satiekas vecvectēvs marcipāna meistars, vectēvs – brīvvalsts laika Latvijas olimpietis, vectēvs diplomāts un ebreju vecmāmiņa – sarkanarmiete, stāsta Žaņa Lipkes memoriāla pārstāve Anna Peršteina.

Pēc ekskursijas apmeklētājiem sietspiedes darbnīcā būs iespēja izgatavot pēc Diānas Dimzas-Dimmes oriģināldizaina īpaši šai izstādei veidotu apdruku uz auduma maisiņa, bet mazāki bērni varēs izveidot savu sapņu salu papīra un dabas materiālu darbnīcā.

Pievienot komentāru

Mežaparka estrādes pārbūve var maksāt daudz dārgāk nekā plānots (2)Mežaparka estrādes pārbūves 1.kārtas konkursā saņemtie pretendentu piedāvājumi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro pārsniedz tam paredzēto finansējumu, informējot par konkursa pretendentiem,
Draugiem Facebook Twitter Google+