Latvijā
Sabiedrība

Svētdienas vakarā Brīvdabas muzejā – Veļu vakars0


Brīvdabas muzejā 8. oktobrī
Brīvdabas muzejā 8. oktobrī
Foto: LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā šodien no plkst.18 norisināsies tradicionālie “Veļu vakara” pasākumi, kas veltīti latviešu senču godināšanai, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Brīvdabas muzeja Hernhūtiešu saiešanas namā “Veļu vakaru” pavadīs kopīga sadziedāšanās un dzīves stāstu stāstīšana, kā arī rotaļās iešana kopā ar Rīgas folkloras kopām “Grodi”, “Garataka” un Katlakalna folkloras kopu “Rāmupe”. Tāpat pasākuma apmeklētāji tiks cienāti ar tradicionālo “veļu putru”.

“Latviešu tautas tradīcijās īpaši nozīmīga ir senču jeb iepriekšējo paaudžu, kuras jau mīt viņā saulē, pieminēšana un godināšana. Latviešu apziņā svarīgos dzīves brīžos kopā ir gan tie, kuri šai saulē, gan tie, kuri viņā saulē – tā paplašinot gan dzimtas robežas, gan kopīgo enerģiju. Rudens vakaros saskarsme ar viņsaules senčiem ir īpaši aktuāla, tāpēc “Veļu vakarā” aicinām pievienoties visus, kuri vēlas veltīt savu pateicību iepriekšējām paaudzēm,” gaidāmā pasākuma nozīmīgumu aprakstīja Maniņa.

Saistītie raksti
LA.lv