Pasaulē
Baltija

Svētdienas vētrā Igaunijā viens bojāgājušais0

Foto: SCANPIX/Postimees Grupp/LETA

Vētrā, kas svētdien plosījās Igaunijā, gājis bojā viens cilvēks, paziņojis Igaunijas Dienvidu glābšanas centrs.

Traģiskais negadījums noticis apmēram plkst.17 Repinā Igaunijas dienvidaustrumos, kad kādam 57 gadus vecam vīrietim uzkritis vētras nolauzts koks. Vīrietis guvis smagas traumas un nogādāts slimnīcā, bet svētdienas vakarā viņš nomiris.

“Glābēji brīdina, ka pārvietošanās ārpus telpām vētras laikā, jo īpaši nokaltušu koku tuvumā, ir dzīvībai bīstama. Mēs iesakām vētras laikā arī automašīnas turēt prom no kokiem,” noradīja glābšanas centrā.

Visā Igaunijā svētdien glābēji reaģējuši uz simtiem izsaukumu saistībā ar kritušiem kokiem un citiem postījumiem, ko izraisīja spēcīgais vējš. Lielākā daļa izsaukumu bija saistīti ar kritušiem kokiem, pārrautām elektrolīnijām un citiem infrastruktūras bojājumiem, kas apdraudēja cilvēkus.

Saistītie raksti

Vētras dēļ bez elektrības palika desmitiem tūkstoši mājsaimniecību. Igaunijas elektrības sadales sistēmas operators “Elektrilevi” līdz pirmdienas rītam elektrību bija atjaunojis 30 000 mājsaimniecību, bet vēl 32 000 mājsaimniecību joprojām bija bez elektrības.

Visvairāk mājsaimniecību bez elektrības bija Dienvidigaunijā un Vīlandes apriņķī, pirmdienas rītā informēja “Elektrilevi”.

LA.lv