×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Svētes palienē risināsies ikgadējā putnu vērošana

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs nākamsvētdien, 13.aprīlī, ikgadējā “Putnu dienā” organizē ekskursiju uz Svētes palieni Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, lai kopā ar ornitologu vērotu putnus, informē tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Strazdiņa.

Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja redzēt daudzskaitlīgus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas, ko palīdzēs ieraudzīt ornitologs Ritvars Rekmanis.

Strazdiņa klāsta, ka Svētes paliene ir nozīmīga teritorija ūdensputniem pavasara caurceļošanas laikā. Šogad Svētes upe no krastiem neizgāja, tāpēc mitruma līmenis palienē ir krietni zemāks nekā citus gadus un putnu ir mazāk. Tomēr lidoņu vērošana ikreiz sagādā pārsteigumus un šogad tur novērota tik ļoti retā sarkankakla zoss.

Ekskursijas laikā ornitologs Ritvars Rekmanis palīdzēs ieraudzīt putnus, noteikt to sugas un pastāstīs par putnu vērošanas principiem. Putnu vērotāji aicināti ņemt līdzi tālskatus un binokļus. Ekskursijas laikā paredzētas pastaigas un uzturēšanās ārā, tāpēc nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.

Pulcēšanās ekskursijai un izbraukšana ar autobusu paredzēta svētdien, 13.aprīlī, plkst.9 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma, Akadēmijas ielā 1. Atgriešanās Jelgavā plānota ap plkst.11:30. Dalība ekskursijā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12
Alūksne +9.5
Daugavpils +9
Saldus +8
Liepāja +8.8
Jelgava +9
Ventspils +11.9
Limbaži +9
Madona +11
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+