×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2017
Drukāt

Svētie bērni. Desmit pazušanas gadījumi, kas satricināja pasauli (8)

1. Un vairs nekad nav redzēti

1no11
pazudusie_berni

Visa Latvija pārdzīvo par piecgadīgo liepājnieku Ivanu, kopš kura pazušanas pagājušas jau septiņas dienas. Meklēšana turpinās, bet “LA.lv”atsauc atmiņā desmit pasaules skumjajā vēsturē ierakstītus bērnu pazušanas gadījumu. Savā ziņā var teikt, ka šie notikumi lielā mērā mainīja mūsu pasaules uztveri. Un, kā pierādīja kāds nesens sociāls eksperiments, bērnu nolaupīt ir tik viegli – tā veidotājiem bija vajadzīgas vien 90 sekundes…

Ziņas par bērnu pazušanu ikviena vecāka sirdij liek bailēs ietrīcēties – bērns ir izgaisis. Māte pamāj atvadas meitai, kas aiziet uz skolu, nemaz nezinot, ka tā ir pēdējā reize, kad viņu redzēs; zēns tiek savai mātei nozagts veikalā, jo viņa tikai uz mirkli izlaida viņu no acīm; vai arī vecāki no rīta pamostas, lai saprastu, ka viņu bērns naktī ir nolaupīts no mājām.

Lai arī kādi būtu apstākļi, nekas nevar būt vēl smagāks vecākiem – mūžīga gaidīšana, uztraukšanās un nebeidzamie jautājumi, vienmēr augošā baiļu un bēdu sajūta, kamēr vienlaicīgi centies turēties pie cerības. To iztēloties ir neiespējami.

Tirpas uzdzen salīdzinoši jauns eksperiments, kas pierādīja, tieši cik viegli ir nolaupīt bērnu tikai 90 sekundēs – pat no vismodrākā un piesardzīgākā vecāka degungala.

Britu TV raidījums “Daybreak” kopā ar labdarības organizāciju bērniem “Kidscape” izmēģināja šos testus parka rotaļlaukumā, “izmantojot” īstas mammas un bērnus zem 11 gadu vecuma, kuriem pietuvojās draudzīga izskata vīrietis, kurš lūdza palīdzību ar suni, kamēr viņu mātes bija novērsušās.

Par spīti visiem brīdinājumiem neielaisties sarunās ar svešiniekiem, septiņi no deviņiem bērniem sadarbojās un aizgāja no rotaļlaukuma kopā ar viņu vien 90 sekunžu laikā, atklājot to, cik svarīgi ir bērnam uzsvērt, ka slikti cilvēki var izskatīties draudzīgi un labsirdīgi.

Iespējams, tieši sapratne, cik ļoti viegli bērnu var pazaudēt, liek pazudušo bērnu gadījumiem tik dziļi rezonēt sabiedrībā. Tas bija redzems arī apbrīnojamajā Klīvlendas meiteņu Amandas Berijas, Džinas Dedžēzas un Mičelas Naitas izglābšanā. Nolaupītas, kad viņām bija 14, 16 un 20 gadi, trīs meitenes tika turētas gūstā vairāk nekā desmit gadus. Viņu nolaupītājs, Ariels Kastro, tika atrasts miris savā cietuma kamerā, izdarījis pašnāvību vienu mēnesi pēc tam, kad saņēma mūža ieslodzījumu.

Arī pazudušo bērnu vecāki tiek notiesāti uz mūžu. Un to viņiem ir jāizcieš daudz ilgāk un smagāk. Tālāk apkopojām desmit pazudušu bērnu gadījumus, kas mainīja pasauli.

 1. Un vairs nekad nav redzēti
 2. Bomontu bērni
 3. Daniēls Morkombs
 4. Adams Velšs
 5. Čārlzs Lindbergs Juniors
 6. Eloīza Vorledža
 7. Ītans Pacs
 8. Džeisija Lī Dagārda
 9. Madeleina Makkeina
 10. Nataša Kampuša
 11. Samanta Naita

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. No kura laika Nataša Kampuša ir austrāliete? Austriete!
  Vēl varētu piebilst, ka Latvijā nav atrasti vismaz četri pazudušie bērni: Dace Ramate, Aijas Andrejevas brālītis, Annemarija Indāne un vēl viena meitenīte no Aizkraukles vai Skrīveriem, vārdu aizmirsu.

 2. Nataša Kampuša ir austriete nevis austrāliete!

 3. Nataša Kampuša ir no Austrijas, nevis Austrālijas. Lūdzu izlabot.

 4. pienākums ir šādus rakstus publicēt Liepājas Ivana sakarā! Žurnaļugām nekādas ētikas izjūtas nav…

  • Vai šis tā kā būtu jāsaprot kā mājiens,ka mazais Ivans var būt pazudis uz visiem laikiem? To,tāpat katrs var iedomāties,bez tam,varbūt vairāk varētu painformēt par notikumiem tepat Latvijā.

 5. Kas tā tulko? – “Trīs mazu radinieku pazušana no pludmales Austrālijas dienā, 1966. gadā, ir kļuvusi par visas valsts nevainības zaudēšanas simbolu”

Draugiem Facebook Twitter Google+