×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. jūnijs, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Terorisms barojas no… demokrātijas (21)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Monika Zīle

Pēc tam, kad 2015. gadā teroristi nogalināja 12 cilvēkus Parīzē žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā, rokās sadevušies Eiropas valstu vadītāji apgalvoja, ka “viņi” mūs neiebiedēs un nepiespiedīs atsacīties no demokrātijas vērtībām un tradīcijām. Vārdu sakot, ar klusuma brīdi pagodinājuši noslepkavotos, vēl uzcītīgāk spodrināsim mūsu iekaroto brīvību šķautnes un teroristi sapratīs: neesam nobiedēti. Labs, loģisks uzstādījums – tā mums likās. Bet “allaha vārdā” Eiropu mainīt atnākušos tas, šķiet, tikai pamudināja daudz vērienīgākai asinsizliešanai. 2016. gada martā slaktiņš Eiropas Savienības administrācijas mītnē Briselē, decembrī – terorakts Ziemassvētku tirdziņā Berlīnē, nupat maijā – bumbas sprādzienā Mančestrā vairāk nekā simts cietušo, no tiem 22 mira notikuma vietā. Cik un kur vēl?…

Protams, arī šos briesmu darbus pavadīja aicinājums eiropiešiem nemainīt kristīgās un sadzīviskās tradīcijas, neļauties iebiedēšanai, nemeklēt katrā musulmanī ienaidnieku un saredzēt multikulturālās sabiedrības gaišās puses. Godīgi sakot, jūtams, kā pēc katras nākamās masu slepkavības šajos uzsaukumos dilst pārliecinājuma spēks un vairojas apjukums. Iespējams, arī tādēļ, ka visiem minētajiem terora aktiem ir baisi vienojoša iezīme – pēc notikušā publicētie apjomīgie vēstījumi par to, cik labi policija pazinusi šāvējus, spridzinātājus utt. Tāds detalizēts ar foto video ilustrēts gaitu uzskaitījums, ka rodas sajūta: kārtības sargi mēnešiem (dažreiz – gadiem!) diennakts režīmā vienkārši vērojuši “Islāma valsts” kaujinieku u. tml. rosību, lai savāktu par viņiem pēc iespējas bagātīgāku informāciju. Un tikai. Tiesa, dažs aicināts “pārrunām”, bet atbrīvots, lai netraucēti īstenotu acīmredzami ļaunos darbus. Par Mančestras slepkavas Salmana Abedi nodomiem, izrādās, policijai pat ziņojuši 22 gadus vecajam musulmanim tuvu stāvošie cilvēki, bet viņš bez šķēršļiem aizceļoja uz Lībiju un atgriezās ar instrukcijām jaudīga spridzekļa izgatavošanai.

Bet, pirms vainot Francijas, Beļģijas, Vācijas un tagad arī Lielbritānijas drošības dienestus bezdarbīgā nolaidībā, jāsecina gandrīz absurdiskais: kārtības sargiem rokas sasien… Eiropas demokrātisko vērtību valgi. Pietiek kādu “Islāma valsts” draugu vai radikālu musulmani bargāk uzlūkot, lai sāktos tuvredzībā slīgstošu cilvēktiesību aizstāvju klaigas un pārmetumi rasismā. Rietumvalstu likumdošana, par normāla cilvēka goda, cieņas un reliģiskās piederības neaizskaramību rūpējoties, tā izveidota, ka ir liela problēma izraidīt pat uzturēšanās tiesības ieguvušu noziedznieku.

Ir spārnots teiciens, ka ceļš uz elli bruģēts labiem nodomiem. Nu mēs ar šausmām un neizpratni lūkojamies, kā tas notiek reālajā dzīvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR KRIMINĀLRECIDĪVI NOZIEDZNIEKI

 2. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Eiropiešu kristīgās tradīcijas… par ko mēs te runājam???

 3. Tb terors Kabulaa nav terors, jo bojaa gaajushie ir musulmanji un tos slakteet driikst? 22 bojagaajushie Manchesteraa..versus 100 bojaagaajushie Kabulaa..tie vieni ir cilveeki un mees skrienam ar punkjiteem pie britu veestnieciibas un pagjeeram cilvektiesiibu ierobezhojumus. tie otri tiek piemineeti medijos garaamejot vai netiek piemineeti nemaz..

 4. Terorisms
  BAROJAS NO
  PSEIDO-DEMOKRĀTIJAS,
  KURU IZPLATA
  CILVĒCES IENAIDNIEKI
  VAI BĻAURĪGI TUKŠPAURI.
  Tie fakteļi ir sekas, nevis cēlonis !

 5. Mēs jau esam tikuši brīdināti,ka Eiropā notiek partizānu karš.Jautājums ,vai kara laikā starp karojošām pusēm var pastāvēt un tikt ievēroti demokrātijas principi,ja tos ievēro tikai viena puse?Terorista draugus ,radus un paziņas bez žēlastības būtu jādeportē uz mazapdzīvotiem apvidiem proporcijā 100: katru nogalinātu.Tad viņi paši izķertu savus radikāļus ,tādējādi sargājot balto rasi no izkaušanas. Uz ielām vairs nebūtu vajadzīgi automātisti ar pirkstu uz gaili.

  • “Savus radikaaljus”?? Ej nu ej…paluuko, kas tos radikaaljus apbrunjo. Izraeela nupt pazinjoja, ka DAESH vinjiem ir pat ljoti izpaliidziigs un tiem buutu jaapaliek kaa speekam pret Iraanu. Kaa arii Izraeelas pazinjojums, ka DAESH kaujinieki ir atvainojushies Izraeelai par netiishu uzbrukumu Izraeelas kaujiniekiem Golana augstienes, liecina vien par to, ka suns nekozh rokaa, kas to baro..Jauki, ne?

   To pashu DAESH latvju meediji nezkaapeec deevee par “meereniem nemierniekiem”, ja tie slepkavo Siirijaa. Un par teroristiem, ja tie slepkavo UK. Diivaini, ne…?

 6. Muslimiem ir cilvēktiesības nogalināt. DemokrātiskāEiropā viņus nedrīkst par arestēt. Visādi rasisma apkarotāji tūlīt bļaus, ka tā ir ksenofobija. ArīLatvijā Drošības policija nevis ķer islāmistus, bet dzēš naida komentārus un soda šo komentāru autorus.

 7. Islāmistiem un muslimiem un arī šiem trakajiem demokrātijas aizstāvjiem un rasisma apkarotājiem nav vietas Eiropā.

 8. Arpraats..tas ir tieshi tas, ko ar sho teroru veelas panaakt – lai pilsonji pashi pieprasiitu noiisinaat savas cilveektiesiibas. Interesanti, ka MZ pamana vien terora aktus Eiropa, bet ne citur…kaa ar tiem 5000 civiliedziivotaajiem, kuri 2015. gadaa gaaja bojaa terora aktos Afganistaanaa? Un tiem 11000 2016. gadaa? Tie nav cilveeki?

  Terorismam tieshaam kaajeles aug no demokraatijas..jo kur tad vinji sanjem ierochus, baltass Toyotas, ekipeejumu, muniiciju utt
  Al Qaida araabiski noziimee datu baaze un ir izveidota no ASV atbalstiitajiem un izgliitotajiem mudzahediiniem. DAESH raddas no ASV izformeetaas Iraakas armijas un Baath partijas, kad vienaa dienaa simti tuukstoshi zaudeeja savu iztikas avotu..bet ne ierochus un iemanjas.

  iisaak sakot – nevajag ticeet visam, ko TV raada. Reizeem der paskatiities, kam tas ir izdeviigi.

 9. “Monika Zīle: Terorisms barojas no… demokrātijas ”
  —————————————–
  Gluži manas domas. Jo lielāka demokrātija, jo lielāks daudzums neapmierināto un terorisms. Tie slavenie propogandas vārdi – plurālisms, iecietība, nacminoritātes un sekspersijas. Šie četri vārdi ir tie, kas eiropu novedīs iznīcībā.

 10. Nu tad beidzot gudri cilvēki nāk pie gudrām atziņām. Demokrātija nav panaceja, bet pārprasta visatļautība, kurā valda haoss. Var jau teikt, ka K.Ulmaņa režīms bija slikts, bet tauta dzīvoja labāk un pārticīgāk. Darbs gan visos laikos ir bijis vajadzīgs. Lielbritānija nekad nav bijusi demokrātija tīra, bet dzīvo labāk. Ikviens uzbrukums izdodas, kad pretinieks nav vienots, bet haotiski kustas katrs savā virzienā. Taisnības labad gan jānorāda, ka neviena sistēma nav ideāla, bet tāpēc viss ir atkarīgs no cilvēkiem pašiem, no to vērtībām, kuras tad arī padara dzīvi drošu un sistēmu darboties spējīgu.

 11. Tante butu labak apskatijusies statistiku, cik cilveki iet boja sadziviskas un kriminalas slepkavibas un cik no terorisma. Un tad populistiski rakstijusi par lietam, no kuram neko nejedz.

 12. A sarkanais terors ?
  Uļjanovs Ļeņins jau nebija demokrāts.

 13. teroristi ir visi vienlīdzības sludinātāji, visvairāk baznīcas, māca atņemt tiem, kas strādā, kam ir, uzņem savā vidū plukatas/teroristus…. mēs esam un būsim dažādi, kas negrib būt civilizēti-GODĪGI STRĀDĀT, tiem jābūt izstumtiem un stingrā uzskaitē

  • pamurgo zem deķa, Atbildēt

   citādi, bailes pat iedomāties kāds izskaties? Visticamāk zvīņains divzobis ar šķību galvaskausu, trim acīm, kuras bolās cita pret citu un drausmīgu, nekur nelietojamu ķermeņa apakšdaļu kolbā ar zaļzilu pretīgu šķidrumu…

 14. Laiks pievienoties Višegradas valstu un Dānijas nostājai Atbildēt

  Jo vairāk bēgļu,jo vairāk starp tiem teroristu! Migrantu uzņemšanu jāaptur!

 15. =Eiropas demokrātisko vērtību valgi. Pietiek kādu “Islāma valsts” draugu vai radikālu musulmani bargāk uzlūkot, lai sāktos tuvredzībā slīgstošu cilvēktiesību aizstāvju klaigas un pārmetumi rasismā. Rietumvalstu likumdošana, par normāla cilvēka goda, cieņas un reliģiskās piederības neaizskaramību rūpējoties, tā izveidota, ka ir liela problēma izraidīt pat uzturēšanās tiesības ieguvušu noziedznieku.=
  Cik naivi? Kad Eiropas demokrāti sapratīs, ka tās ”cilvēktiesības” patiesi ir radušās aiz Kremļa mūriem – tāpat kā Pasaules miera kustība, tāpat kā zaļo kustība ( un pietika ierindas aktīvistiem , to nezinot, uzkāp uz krievu naftas platformas -tā nauda beidzās…). Nolūks – graut rietumu pasaules patieso demokrātiju un brīvības, to nomainot ar kaut ko Kremļa gaumē .
  Jā to nesaprast tiem, kuri ir dzīvojoši patiesas demokrātijas valstīs. Kaut skatieties poļus – tiem skaidrs kā ”nokrita”prezidenta lidmašina…Tur austrumos pat nepažēloja veselu talantu amsambli – Krievijas armijas dziesmu un deju kolektīvu pie Sočiem – laikam kaut kādu politisku domu dēļ, vai kāds tajā lidmašinā bija ”lieks” un te tāda izdevība…

 16. SVETI VARDI.POLICIJA VIENMER VISU ZINA PEC SPRADZIENIEM. VIENA NEPIEKRITU.TERORISTUS VAR LIKUMIGI ARESTET PIRMS SORADZIENIEM,BET SAIJ JOMA IR LOTI STINGRI JAVAC PIERADIJUMI BEZ BET???? KO GAN POLICIJA NOSLINKO AIZBILDINOTIES AR DEMOKRATIJU.
  AIZ DEMOGRATIJAS AIZSEGA VAR NORAKSTIT VISU NEIZDARIBU KO DIEMZEL MUSU POLICIJAS DAZREIZ LABI IZMANTO UN OTRA PROBLEMA IR VISA EU KA GUDRI POLICISTI AIZIET PRIVATAJA SEKTORA SATRADAT PAR LIELAM ALGAM.UZ SODIENU POLICIJU IR JAMAINA PASA SAKNE.SODIEN NEDER AMURA SITEMA.ELEKTRONIKA IT UTT.POLICIJAI IR JANOTROSINA DARBIBAS VIENU SOLI PRIEKSA.TEHNOLOGIJAI JABUT AUGSTAKAS KLASES.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+