Latvijā
Novados

“Svetka kandidat” vēlēšanās cietusi pamatīgu sagrāvi, paliekot pēdējā sarakstā 16

Kadrs no video

Par spīti kolorītajiem “Svetka kandidat” videoklipiem saraksta “No sirds Latvijai” kandidātei Svetlanai Lonskai nav izdevies iekļūt Daugavpils domē.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati liecina, ka Lonska vēlēšanās saņēma 235 svītrojumus un 79 plusus, ierindojoties saraksta pēdējā – 18. vietā. Arī viņas pārstāvētā partija nepārvarēja 5% barjeru, lai iekļūtu domē.

Jau vēstīts, ka Daugavpils domē ir iekļuvušas tikai trīs partijas, bet valdošās koalīcijas izveidošanai būs nepieciešama vismaz divu no tām vienošanās.

Pēc CVK apkopotajiem provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem, Daugavpilī pašvaldību vēlēšanās ar minimālu pārsvaru uzvarējusi valdošā “Latgales partija”, kas ieguva par 113 balsīm vairāk nekā partija “Saskaņa”.

Rezultāti liecina, ka par “Latgales partiju”, kuras saraksta līderis ir pašreizējais pilsētas mērs Lāčplēsis, balsis Daugavpilī atdeva 28,57% iedzīvotāju, savukārt par “Saskaņu”, kuras saraksta līderis ir Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, nobalsoja 28,16% vēlētāju. Vienlaikus par Riharda Eigima pārstāvēto “Mūsu partiju” vēlēšanās nobalsojuši 19,34% vēlētāju.

“Latgales partija” domē būs ieguvusi sešus mandātus. Lielāko balsu skaitu ieguva pašreizējais pašvaldības vadītājs Lāčplēsis, kurš saņēma 13 718 balsu, saņemot 5912 plusus, kā arī 93 svītrojumus. “Saskaņai” Daugavpils domē būs piecas deputāta vietas. Partijas līderis Elksniņš vēlēšanās ieguva 13 050 balsu, 5396 plusus, kā arī 132 svītrojumus.

Tikmēr “Mūsu partijai” domē būs četras deputāta vietas. Partijas līderis vēlēšanās ieguva 9025 balsis, 3891 plusu, kā arī 213 svītrojumus.

Pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru. Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas.

Otrajā lielākajā Latvijas pilsētā no 58 483 balsstiesīgajiem nobalsoja 27 679 jeb 47,33% vēlētāju.

Jau vēstīts, ka Svetlana Lonska plašāku sabiedrības uzmanību piesaistīja internetā publiskojot video, kurā viņa mundrā dejas solī vēstīja savu dzīvesstāstu.

1985. gadā dzimusī jauniete šogad beigs Daugavpils Universitāti, kur iegūs profesionālo bakalaura grādu – izglītības un sporta un sociālo zinību skolotājs.

Svetlana ir IK “Zumba Dejas” valdes locekle, un tieši tāpēc, visticamāk, arī vēlēšanām gatavojas mundri sportiskā stilā.

LA.lv