Foto – Timurs Subhankulovs

Svētki ar sviedru un asins smaržu? 0

Pagājušajā “KZ” numurā publicējām Vitas Kraujas rakstu “Vai dziedātāji neapmaldīsies Noslēguma koncerta “zvaigžņu ceļā”?”, kurā noskaidrojām, cik krāšņa un mākslinieciska svētku kulminācija mūs sagaida 2018. gadā Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos. Raksts izsauca lielu lasītāju interesi, tāpēc šoreiz iepazīstinām ar dažiem vietnē “la.lv” izskanējušajiem viedokļiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Velta: “Koncerts ir par garu. Diriģentiem pietiktu katram vienu dziesmu nodiriģēt. No zelta repertuāra koncertā vajadzētu ielikt trīs dziesmas, piecas jaunas dziesmas un vēl dažas populāras vai slavenas. Slavenās un zelta dziesmas varēs nodziedāt pēc koncerta nu jau slavenajā pēckoncerta dziedāšanā. Šlāgerus var atstāt uz rīta pusi.”

Dziedātāja: “Koncerts ir krietni par garu. Tā ir dziedātāju mocīšana…. Kad astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados dziedāju kopkorī, darīju to ar prieku, tiešām bija svētku sajūta. Varēja izturēt arī agros un vēlos un garos mēģinājumus. Nu jau pēdējos trīs četrus svētkus tiem ir asins un sviedru garša, un pacilājošā sajūta neparādās pat Noslēguma koncertā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Anna: “Tomēr 37 dziesmas plus uzgājieni, nogājieni, uzrunas – tas ir daudz par garu. Vēl tagad ar šausmām atceros pēdējos Vispārīgos dziesmu svētkus 2013. gadā – 6, 5 stundas uz koka redelēm un vietām pilnīgi sviestains repertuārs. Bet toties biju sajūsmā par Skolēnu dziesmu svētku Noslēguma koncertu 2015. gadā. Sabalansēts repertuārs, dzīvīgs izpildījums, dinamika, lustīgi folkloristi. Pilnīgs pretstats 2013. gadā piedzīvotajam.”

Dejotājs un dziedātājs: “Dziesmu svētkos, īpaši, valsts simtgades gadā, No­slēguma koncertā ir jādzied pārbaudītas vērtības, kas ir izkristalizējušās un ir pietiekošā daudzumā. Bet mēs maldīsimies pa “zvaigžņu ceļu” un metīsim visādus “lokus” lai tikai rastu nepieciešamību pēc jaundarbiem, citām novitātēm ar kārtīgu finansējumu.”

“KZ” sekos norisēm, kas saistītas ar gatavošanos 2018. gada Dziesmu un deju svēkiem, arī turpmāk. Aicinām arī lasītājus paust savus viedokļus par Latvijas kultūrā aktuālajām problēmām, rakstot redakcijai (“Latvijas Avīze”, “Kultūrzīmes”, Dzirnavu ielā 21, LV-1010, Rīgā), vai arī pa e-pastu [email protected].

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.