Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Svētki bez nopietniem negadījumiem

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

“Jāņu svētkos ceļu policija reidos pārbaudījusi vairāk nekā 20 000 autovadītāju, no tiem reibumā pie stūres braukuši ap 200 – Latvijas televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” vakar sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Brīvdienās strādājuši vairāki simti ceļu policistu, reidi notikuši visā Latvijas teritorijā.


Un Valsts policijas Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre Latvijas radio turpināja, stāstot: “Šajos Jāņos tendence līdzīga kā iepriekšējos gados – neliels satiksmes negadījumu skaits un vairāk nekā ikdienā reģistrēti gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts reibumā.

23. jūnijā transporta līdzekli reibumā vadījuši 95 vadītāji, no tiem 70 – velosipēdisti, 25 – automašīnu vadītāji. Svētdien, 24. jūnijā, reģistrēti 111 gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts reibumā, no tiem 77 velosipēdisti, 34 – autovadītāji. Šogad par deviņiem vairāk nekā pagājušajos Jāņos ir autovadītāju, kas braukuši pie stūres reibumā.

Parasti transporta līdzekļu vadītājiem konstatēts pusotru, divu un vairāk promiļu reibums, un tas liecina, ka alkohols lietots vai nu ilgāku laiku, vai par daudz.”

Tādas ir pēcsvētku ziņas. Vienkārši sakot – esam (absolūts vairākums) bijuši visai saprātīgi un disciplinēti. Vajadzētu gandrīz vai lepoties. Taču – kāpēc jūtama tāda skepse un neapmierinātība, amatpersonu teikto klausoties?

 

Sprēgā “Delfu” 
komentētāji:

Šoferītis: “Kurā vietā tie policistu simti bija? Šodien plkst. 8 izbraucu no Ierēdņu ielas Rīgā un atbraucu līdz Jelgavai. Neredzēju nevienu pašu policistu ne uz Salu tilta, ne uz Vienības gatves, ne Jaunolainē, ne Jelgavā! Personīgi man visa šī brēka un baidīšana atgādina pasaku, kurā ganiņš sauca: vilks aitās! Vilks aitās!”

DonCarleone: “Es ne vakar, ne šodien nevienu policijas ekipāžu neesmu redzējis. Un, pats interesantākais, pat braucot iekšā Rīgā, nevienas “oblavas” nebija.”

gg: “Tik vien noķēruši??? Šogad pa Līgo biju izbraucis uz tāliem laukiem. Tur no katriem 10 braucējiem labi ja TIKAI VIENS bija skaidrā!”

autovadītājs: “Pats braucu no Jelgavas uz Rīgu, paziņas no Ogres uz Rīgu, no Smiltenes uz Ogri, te komentāros raksta, ka pat no Līvāniem līdz Rīgai nevienas patruļas. Kas, tiešām viņi bija salīduši Ķeipenē, Kaivē, Pilsblīdenē, Pienavā, Remtē un Lamiņos?

 

Laikam mūsu ceļu policija ir izgājusi kaut kādus īpašus maskēšanās kursus un jau pa gabalu parādās tikai iereibušajiem velosipēdistiem.”

 

Esss: “Nezinu, kā ir Latvijā kopumā, bet mūsu miestā katru nedēļu volviķis atbrauc un pārbauda visus riteņbraucējus, kas uz bodi vai no tās brauc. Ciema bomzim, kam fiziski vairs nekad nevar būt zem promiles, uzlika Ls 120 sodu. Tagad baidāmies pēc 2 aliem aizbraukt līdz upei.”

 

E-pasta kastītē birst savējo (“Gada auto” žūrija, “Stūres klubs”) zīmītes:

Uldis Hmieļevskis: “24. jūnijs, ceļš Cēsis–Liepāja, pēcpusdienā. Vismaz trīs mobilie fotoradari iepriekš neredzētās vietās (gana nemanāmi). Un 3 – 4 pa šoseju rotējošas policijas ekipāžas, vairāk gan ātruma kontrolei. Satiksme pati par sevi, neskatoties uz intensīvo plūsmu Rīgas virzienā, ļoti nesteidzīgi mierīga.”

Karlīne Štāla: “Ļoti daudz nesanāca braukt, bet īpašu rosību nemanīju, vien pāris ekipāžas (Mežciems, Priedkalne).”

Kristians Rozenvalds: “Es no mājas ārā neizbraucu. Bet tas, ka esot noķerts tik daudz velosipēdistu, man šķiet kliedzoši, jo liecina par mega korupcijas apmēriem.”

Didzis Kalnietis: “Sestdien pēc plkst. 16 – caur Jūrmalu un jūrmalciemiem, pa veco Talsu šoseju līdz Brizules dzirnavām un tad uz Zentenes pusi: 1. Uz Jūrmalas šosejas pie Rīgas zīmes (virzienā uz Rīgu) čučēja CP ekipāža. 2. Jūrmalciemos līdz Ragaciemam divas CP ekipāžas “čakarēja” pārkāpējus. Tālāk – nekas. Svētdien no līgošanas vietas līdz Engurei un atpakaļ pa dienu – tukšs. Arī vakarā pēc 19 mājupceļā tukšs, izņemot vientuļu fotoradaru pie Kalnciema tilta Lielirbes ielā.”

Ivars Caune: “Sestdien laikā no plkst. 14 līdz 16 uz Liepājas šosejas  līdz pagriezienam uz Priekuli pie Vecpils dopa nevarēja ieraudzīt nevienu policistu. Tāda pati aina bija, braucot atpakaļ pa šo pašu ceļu svētdien laikā no plkst. 16 līdz 18.”

 

Lūk, kāpēc tāds nemiers. No tribīnēm tiek sacīts – strādāja “vairāki simti” (cik tad īsti – divi vai deviņi tie simti?). Neviens tos masivētos spēkus tā īsti nav manījis. “Pārbaudīti 20 000 autovadītāju.” Piedodiet, bet kā veikta šī jaukā uzskaite?

 

Katrs ceļa policists ķeksīšus blociņā vilka un pēc tam ziņojums pa hierarhijas trepēm augšup kāpa? 
”…no tiem reibumā pie stūres braukuši ap 200…” Bet vēlāk izrādās, ka tikai 59 patiešām ir autovadītāji…

Mana versija – neapmierinātību jūtam tādēļ, ka šķiet – kāds mēģina piesavināties mūsu pašu visnotaļ cienījamās rīcības augļus un tos ne sevišķi pārliecinoši pievienot savu labo un dižo darbu sarakstam. Tas – kopumā labi aizvadīto svētku lielākais mīnuss.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+