×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Svētki nav tikai uguņošana. Saruna ar jauniešiem – Latvijas simtgades rīkotājiem (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lai veiksmīgi sagatavotos Latvijas simtgades svinībām, Kultūras ministrijas paspārnē izveidots Latvijas valsts simtgades birojs. Rīcības komitejā iesaistījusies arī jauniešu rīcības komiteja. Sarunājos ar šīs komitejas priekšsēdētāju, organizācijas “Youth for City – City for Youth” pārstāvi, Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras socioloģijas un menedžmenta studenti Elīnu Baltskaru un Jauniešu saeimas pārstāvi, Rīgas Tehniskās universitātes informācijas tehnoloģiju studentu un uzņēmēju Edgaru Korsaku-Millu.

– Kā nokļuvāt jauniešu rīcības komitejā Latvijas simtgades sagaidīšanai?

E. Baltskara: – Dalībai šajā rīcības komitejā varēja pieteikties jebkurš jaunietis, taču bija konkurss vairākās kārtās. Mums intervijā vaicāja, kas mums ir Latvija, kā vērtējam svētkus, ko darām ikdienā. Izvēlējās 16 jauniešus, bet komitejas darbam pievienojās visu mākslas augstskolu pašpārvalžu un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, tāpēc esam 20.

E. Korsaks-Mills: – Mums vaicāja arī, kādām vajadzētu būt Latvijas simtgades svinībām, ko mēs katrs Latvijai vēlētos uzdāvināt.

– Un kāda būtu jūsu dāvana Latvijai?

– Mana līdzdarbošanās Latvijas, kā arī latviskuma un latviskās dzīvesziņas stiprināšanā. Ceru, ka 2018. gadā būsim vairāk vienoti nekā pašreiz un būsim patiešām priecīgi par to, ka dzīvojam Latvijā.

E. Baltskara: – Nevienu konkrētu dāvanu Latvijai anketā neminēju, taču būtu ļoti priecīga, ja katrs kaut padomātu par to, ko viņš varētu dot Latvijai. Ceru, ka visi svētkos priecāsies par to, ka esam ilgi kopā dzīvojuši, un ticēs, ka varēsim tā dzīvot vēl ilgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Par velti viņi nestrādā un benzīnu nepērk par savu naudu, lai braukātu pa visu Latviju un tiktos ar jauniešiem. Interesanti, cik liela ir viņu alga? Domāju, ka kādi 1000 eiro būs.

  2. bŪtu labi, ja kāds ari zinātu kas tas vērtības ir! Rukša muldēšana- viss tiek akcentēts uz Dziesmusvētkiem un pašdarbību!

Draugiem Facebook Twitter Google+