×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Svētki skan Rīgas Ziemassvētku koncertos

Petersons_1

Jau desmito gadu pēc kārtas divas dienas Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks ikgadējie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kuros skatītāji aicināti izbaudīt gaišu un sirsnīgu Ziemassvētku mūzikas programmu pazīstamu dziedātāju sniegumā.

Līdz ar aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu, operdziedātāju Kristīni Gailīti un solistiem Ingu Pētersonu, Daumantu Kalniņu un Ievu Sutugovu koncertā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, Mazais operas un teātra orķestris (MOTO), profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” un diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Rīgas Ziemassvētku koncerts norisinās jau desmit gadus, esot neatņemama Rīgas svētku programmas daļa. Šogad, koncertu jubilejas gadā, līdzās pasaules skaistākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem, iemīļotām Ziemassvētku dziesmām un speciāli šim koncertam radītiem dziesmu aranžējumiem skanēs arī labākie aranžējumi no līdzšinējiem Ziemassvētku koncertiem. Tiem pievienojot arī iemīļotas melodijas no pasaulslaveniem mūzikliem, kas savulaik iestudēti Ķīpsalā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris orķestra “MOTO” pavadībā. Skanēs visskaistākie klasiskās mūzikas skaņdarbi – G. F. Hendeļa “Prieks pasaulei” un “Alleluja”, A. Vivaldi mesas “Gloria” pirmā daļa, kā arī visiem labi zināmas Ziemassvētku dziesmas. Kopā ar zēnu kori uzstāsies dziedātājs I. Pētersons un džeza un mūziklu dziedātājs D. Kalniņš.

Koncerts būs arī dziedātāja D. Kalniņa pirmā atkalsastapšanās uz skatuves ar Rīgas Doma zēnu kori – dziedātājs atzīst, kopā ar zēnu kori neesot uzstājies kopš paša zēnu kora gaitām, kad bija tā solists. “Jau kopš bērnības Ziemassvētki man, tāpat kā pārējiem Rīgas Doma zēnu kora puikām, vienmēr ir bijis ļoti aktīvs un koncertiem bagāts laiks. Arī šis Ziemassvētku laiks nav izņēmums.” Dziedātājs arī atzīmē, ka šī būs īpaša sastapšanās, tāpat ar lielu prieku viņš gaida muzikālo sastapšanos ar D. Lūriņu-Eglienu – abi iejutīsies arī koncerta vadītāju lomās. Duetā ar aktrisi skanēs duets “All I Ask of You Is Love” no E. L. Vebera mūzikla “Operas spoks”, savukārt kopā ar I. Sutugovu un I. Pētersonu dziedēsim viņu dziedāto “Jingle Bells Rock!”.

“Daumants Kalniņš ir kā tīrradnis, apdāvināts ar teicamu muzikālo dzirdi, ritmu un atmiņu. Prieks, ka pēc ilgāka laika kopā ar kora puikām solo atkal dziedās Daumants,” priecājas diriģents Jānis Erenštreits, bijušais Rīgas Doma kora skolas direktors.

“Ceru, ka ikviens Rīgas Ziemassvētku koncertu klausītājs sagaidīs un sajutīs to sirsnību un mīļumu, ko mēs visi – koncerta mākslinieki un organizatori – vēlamies jums dāvāt!” saka koncerta producents Viesturs Tīle, kurš koncertus veido kopā ar to māksliniecisko producenti Ilonu Breģi un scenogrāfu Artūru Arni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+