×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Latvijas karoga zaimošana – divi gadījumi (36)

Foto - LETAFoto - LETA

Atmiņā palicis kāds gadījums pirms sešiem gadiem. Policija bija aizturējusi septiņus ārzemniekus – piecus Spānijas un divus Portugāles pilsoņus. Viņi tika vainoti Latvijas karoga zaimošanā. Piedzērušies jaunieši, naktī klīstot gar Daugavmalu, bija plēsuši pie kuģīša piestiprinātos sarkanbaltsarkanos karogus, spārdījuši, metuši tos ūdenī. Drošības policija stingri pieprasīja tiesai paturēt huligānus apcietinājumā un izvirzīt viņiem apsūdzību. Pēc Krimināllikuma 93. panta par valsts simbolu zaimošanu draud cietumsods līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai arī naudas sods. Ticama gan šķita versija, kuru vienlaikus ar atvainošanos toreiz pauda abu minēto valstu vēstniecības – apzināta nodoma zaimot un izrādīt savu naidīgo attieksmi pret Latvijas valsti jauniešiem nav bijis, tas drīzāk vērtējams kā prasts huligānisms – kaut ko noplēst, sabojāt, un ceļā trāpījās karogi. Galu galā dauzoņām tomēr atļāva pamest Latviju, un jādomā, ka dažas izolatorā pavadītās dienas viņiem bija laba mācība.

Un otrs gadījums no nupat aizvadītās svētku nedēļas. Viens no partijas “Par dzimto valodu!” līderiem Jevgeņijs Osipovs interneta sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījis komentāru par sarkanbaltsarkano lentīti, kuru viņa meita atnesusi mājās no skolas. Osipovs lentīti nodēvējis par sarkanbaltsarkano “figņu”. “Es savam bērnam aizliedzu pie apģērba likt dīvaino lentīti puvušu asiņu krāsā, par ko tika informēti arī pedagogi. Lai pavisam neatteiktos no svētkiem, kuru simbols ir radījums ar lāča ausīm, es atļāvu saviem bērniem piespraust nozīmītes ar Čeburaškas attēlu,” zviedz krievu radikālis. Varētu domāt, ka Drošības policija, kas savulaik bija tik barga pret spāņu un portugāļu uzdzīvotājiem, tūlīt pārmācīs šo vietējo zaimotāju, kura nodomi ir nepārprotami un politiski. Gaidījāt… Tā vietā DP pēkšņi saraujas sīciņa un aizsedz priekšā Krimināllikuma grāmatiņu – Osipovs neko neesot nodarījis valsts karogam, lentīte jau neesot karogs un likums uz to neattiecas. Bet, kā jau pareizi atzīmējis kāds komentētājs, likums par valsts karogu nosaka: “Ja Latvijas valsts karogu lieto dekoratīvos nolūkos, tam saglabājas Latvijas valsts simbola statuss.” Tātad atruna tāda neveikla sanākusi.

Lai vēl apgrūtinātu drošībniekiem taisnošanos, Osipovs pēcvārdā piemet vēl vienu paziņojumu – tieši tā, nekas nav pārprasts, necieņa tiešām veltīta valsts simbolam. Viņš nenožēlojot savus izteikumus, bet Latvijas valsti pielīdzina nacistiskajai Vācijai: “Tieši zem šī karoga jau gadiem tiek īstenota manas tautas diskriminācija. Tāpēc attiekties ar cieņu pret šo karogu es nevaru. Tas ir tāpat kā dzīvot Hitlera Vācijā. Var mīlēt šo zemi, bet mīlēt šo karogu ar svastiku un šo režīmu nav iespējams.” (Interneta portāla TVNET krievu versijā.) Kādu tagad attaisnojumu piemeklēs Jāņa Reinika vadītā iestāde?

Ir daudz dzirdēts vārdu salikums “nacionālā naida kurināšana” un apņēmība to ierobežot. Ne DP, ne tās politiskā priekšniecība tam pagaidām nav gatava. Cita lieta, ja kāds piedzēries ārzemnieks sāks raustīt karogu, tad gan viņš dabūs trūkties!

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Liepaajaa ir taada Nacionaalaa speeka savieniiba ( ja pareizi atceros nosaukumu ) un, shkjiet, veel kaada vai kaadas liidziigas. Juutos mazliet paarsteigts, ka to acu priekshaa nesodiiti var kjeeziities kaut kaads tur osipovs.

 2. Reiniks ir kā kastrēts auns aitu barā,politiķi noskatās kā nejēgas liberāļi attiecas pret valsti un tās simbolu zaimotājiem’.Ģenerāļa uzplečus var nopelnīt arī neko nedarot’
  .

 3. Runas un draudzība izsaka visu. Ko par to saka Aizsardzības ministrija, kura pat neprot aizsargāt savu valsti!

 4. Tas ir pilnīgi nesaprotami un kliedzoši, ka šiem O. izteikumiem nav sekojusi atbilstoša policijas reakcija. Mums ir skaisti valsts svētki un kāpēc viens šitāds var nesodīti noliet ar samazgām Latvijas valsts karogu?!?!

 5. Kādus secinājumus var izdarīt no visa iepriekš teiktā ? Tikkai vienu : 4.maija režīmam tādi lindermaņi ,osipovi un citas padomju samazgas ir būtiski nepieciešamas . SKALDI UN VALDI ,princips ,kas vienmēr nostrādā .

 6. KO MIĻIE JŪS GAIDĪJĀT UN VĒL JOPROJĀM GAIDĀT??? Šeit ir 2 dažādas izpratnes par Latvijas valsti:
  1) tā, par kuru ekumēniskajā dievkalpujumā runāja arhibīskaps Jānis Vanags un
  2) tā, par kuru savā runā jūsmoja nešpetnā, kaunu pazaudējusī Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa!?
  Domāju, ka elitei baznīcā acis nevajadzēja pacelt no skata uz gridas, BET vai viņa SAPRATA PAR KO RUNĀ VANAGA KUNGS? Domāju, ka NĒ!? Elite JAU SEN DZĪVO CITĀ VALSTĪ UN DOMENSIJĀ – KAUNU UN GODU NESAPRASDAMA… Viņa bruģē ceļu 12.Saeimas velēšanās uzvarošajam SC, jo par LATVIJU JAU TIKPAT KĀ NEVIENA BALSOTĀJA VALSTĪ VAIRS NAV PALICIS!!! LATVIJAS lauki ir PILNĪGI TUKŠI, simtiem ciemu no valsts kartes jau izzuduši!!! Lielajās pilsētās dzivo SC elektorāts, kam tādas grūtibas materialā ziņā kā latviešiem nav – viņi ir labi stuēti, jo viens par otru gadā un rūpējas; pilsētās ir labi ceļi un ielas; mediciniskā aprūpe vai uz katra ielas stūra un nauda viņiem ir,jo krievu valodu viņi prot un darbiņš ir!!? Valdiba ņirdz vienigi par latviešiem, ka tie netiek savās dzives vietās sliktās infrastruktūras dēl; ka mediķi vienkārsi NEVAR piekļūt un cilvēks mirst… (liela muiža – atkal viens latvietis – lauķis nomiris…). Lai taču brauc prom, kāda MUMS VAJADZĪBA PĒC LATVIEŠIEM…Mūsu valstī taču ir DEMOKRĀTIJA… Un PAR KĀDU DP DARBĪBU PRET OSIPOVU VAI CITIEM TIK NOZĪMĪGIEM CILVĒKIEM JŪS RUNĀJAT??? ŠIE cilvēki taču nav akli -viņi ĻOTI labi redz, kādā statusā savā LATVIJā IR LATVIEŠI!?? KĀPĒC viņiem būtu jāciena mūsu valsts (eksistejoša pagaidām tikai uz papīra!?)… K Ā P Ē C!?? Osipova kungu nav ko nosodīt – viņš izmanto sev dotās tiesības… Latvietis savu domu un balsi TĀ NEVAR IZCELT, kur nu vēl bojāt vai citādi nicināt valsts simboliku!!? Latvietim labākajā gadijumā jastav miera stājā pie ratiem…

 7. ATRADA AR KO SALĪDZINĀT! ĀRZEMNIEKI ARĪ NETIKA SODĪTI!!! CITA LIETA – PATRIOTI GARDA UN INKINS !!!

 8. Skatījos prezidenta stostīšanos TV 5. kanālā krievu mēlē Latvijas iedzīvotājiem – Vai te nav kas skaidrs…?

 9. Māris droši ka uzreiz metās virsū ar kulakiem katram, kurš par viņu slikti izsakās.
  Tie, kas uzskata, ka fizisks sods ir samērojams ar mutisku apviainojumu ir šo apvainojumu cienīgi.
  Valsts, kura uzskata, ka par tās simbolu zaimošanu, par necieņu pret to būtu kāds fiziski jāsoda, nav pelnījusi ne kripatiņas cieņas.

 10. Stulbums bija lentītes nest uz krievu skolu un piekodināt, lai tās nēsā pie krūtīm visu nedēļu.Tāda reakcija bija gaidāma. Vai latvjiem tāda “pokozuha” ir vajadzīga – re,cik mums daudz patriotu!

  • Tikai stulbeņi kā “picadero” uzskata, ka krievi nevar būt Latvijas patrioti. Latvijā ir pat krievi, kuri atbalsta deokupāciju un dekolonizāciju.

  • “Stulbenis” picadero nav teicis, ka krievi nevar būt Latvijas patrioti, tikai to patriotismu nevajag radīt ar piespiedu lentīšu nēsāšanu pie krūtīm visu nedeļu. Tā ja hm!

 11. Likumu nepildisana no Valsts drosibu instituciju puses ir jaskaita ka noziedzinieka un nozieguma
  atbalstisana . Ta ka sada likumu nepildisana no Valsts drosibas instituciju puses notiek regulari,
  tad tas apdraud Valsts drosibu,un likumu nepilditaji ir janodod tiesa par Valsts nodevibu.

 12. Valsts rūpes par osipoviem ir apbrīnas vērtas.Dp uzvedās tā,itin kā par savu “darbu'” nesaņemtu nekādu atalgojumu,bet gan pavadītu tur laiku vienkārši plezīra pēc.Interesanti,ka neviena augsta amatpersona par šādu darbuļošanos nav pat iepīkstējusies.Tā sakot,dāmas un kungi,viss ir kārtībā.Guliet mierīgi!

 13. Ko var gribeet no pretiiga urlas, ja DP tikai sho urlu tautieshi un okupantu peecnaaceeji straadaa! Kaada velna peec latvieshi maksaa DP ieliktenjiem algas?

 14. Uz DP, valsts prezidentu un Saeimu jau nav ko cerēt. Ja NA atļaujas ko kreftīgāku pateikt tā tūlīt visi spicē ausis un zākā kā pēdējos bomžus, bet tāds Osipovs, Lindermans un citi tamlīdzīgi viepļi ir pilnīgā valsts aigādībā. Pamēģiniet ko pārmest , pats pa muti dabūsiet.

 15. Mazvērtības komplekss un bijība”lielā brāļa”priekšā nav zudusi.Vien teiciens “krievu tautības cilvēs” to pierāda ja par citiem saka vienkārši – latvietis,vācietis,igaunis un t.t. tad krievs ir izņēmums.Bet policija nav izņēmums bijība ir arī tur.

 16. Rīgas skolu direktores baidās no krieviskās Rīgas domes un dažas direktores ir 100% kolonistes, un tāpēc noņem plakātus, kur pieminēts vārds okupācija. Drošības policijas darboņi baidās no Maskavas, kā arī no prokrieviskajiem ministrijās un Saeimā sēdošajiem lopiem, un tāpēc krievu šovinistus un krievu nacistus liek mierā.
  Kā pareizi iepriekš rakstīja citā komentārā – policisti saņem algu un no nacionālboļševikiem un iesūtītajiem Krievijas specdienestu aģentiem negrib dabūt pa purnu.

 17. Daudz savādāk būtu,ja kāds latvietis būtu ,pēc DP domām ,ne tā izteicies. Piemeklētu pantu tūlīt.

 18. Tāda ir tā padomju okupantu un civilizācijas mēslu nākošā paaudze. Viss, kas saistās ar Latviju, ir figņā”, bet pats, mazvērtību kompleksu rezultātā, sevi uzskata par “slāvu ārieti”. Diemžēl, urlas vieplis un izdarības liecina par kaut ko citu…

 19. Reiniks, tāpat ka daļa Saeimā sēdošo, savas partijas ideālus nemaina.

 20. Katrs varētu biedram šarikovam, jeb osipovam nosūtīt pasta kartīti ar pērkonkrustu uz Liepāju, Vaiņodes ielu 19. Adrese nav nekāds noslēpums – sakarā ar iepriekšējo šī ar uzmanības deficīta sindromu sirgstošā tovarišča skandālu, tā izskanējusi masu medijos.

 21. Vai tad ar to mēslu nevar tikt galā? Priekš kam tad domātas mēslu dakšas?

 22. Vai jūs domājat, ka DP večiem nav bail no krievu nacionāl boļševikiem. Izdemolēs mājas tāpat kā Maskavā tirgu. Labāk lai zēniņi pabalujetsja. Aldziņa pieklājīga, nahren polučaķ po zubam!!!!

 23. Ja DP un varas iestādes ir impotentas,tad iniciatīva jāņem savās rokās un šiem krievu izdzimteņiem jārada tāda atmsfēra,ka viņi būs spiesti bēgt no viņiem tik neieredzētās Latvijas.

 24. DP ,bijušais televizoru meistars ,aploksnīte ,buldozers un citi ar smalku ožu apveltītie latviešu eliti pārstāvošie jūt no kuras puses vējš pūš,jūt kādi spēki drīzumā pārņems varu Latvijā,tāpēc laikus jāpielāgojās un nedod dievs kādu ,,antifašistu,, aizskart.

 25. osipovs ir tāds šarmants vīrietis un frizūra smuka.

 26. Drošības policiju jālikvidē, jo DP tikai šefs ir latvietis (čangaļzēns Reiniks no pārkrievotās Latgales), bet pārējie visi ir krievi un okupantu pēcteči, kuri balstoties uz savām slāviski-etniskām jūtām apkaro latviešu patriotus. Starp citu, bijušais Liepājas DP priekšnieks kļuva par Osipova partijas biedru (oficiāli par biedru kļuva pēc aiziešanas pensijā, bet neoficiāli darbojās arī būdams dienestā) un iestājās gan par rusifikāciju, gan Lindermana idejām.

 27. Nekas nekad nemainīsies. Jānāk pilnīgi jaunai paaudzei.

  • Starp citu tas DP biedrs arī Liepājā panāca to,ka leģonāru piemiņa spasākumu aizliedza.Jo Osipovs viņam to palūdza.Tas vien liecina par DP seju.

  • Tu runā par to paaudzi, ko audzina un skolo SC un 9.maija iefiltrētie ”direktoriņi-vēsturnieki”?

Draugiem Facebook Twitter Google+