Kultūra
Kultūrpolitika

Svētkos būs operatīvās vadības grupa 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem 2018. gada vasarā, valdība ir pieņēmusi dažus grozījumus Dziesmu un deju svētku likumā, precizējot vairākus aspektus, kas skar to sagatavošanu un iesaistīto pušu atbildību.

Izvērtējot vairāku iepriekšējo svētku, kā arī Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku pieredzi, tagad noteikts, ka svētku Rīcības komiteja veidos operatīvās vadības grupu. Tajā darbosies svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – pārstāvis un pārstāvji no Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas pašvaldības policijas un Rīgas domes Satiksmes departamenta. Šīs grupas pienākums būs svētku rīkotāja vārdā nodrošināt to pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Grupai būs jāatrodas pasākumu norises vietā un jānodrošina svētku norise atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam.

Dziesmu un deju svētku likumā veikti arī precizējumi formulējumos, kas nosaka pašvaldību, kolektīvu dibinātāju un citu pušu līdzatbildību. Likums papildināts ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu funkciju svētku atspoguļošanas nodrošināšanā. Šim mērķim svētku gadā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem sabiedriskā pasūtījuma ietvarā valsts budžetā paredzēs nepieciešamo papildu finansējumu.

“Ministru kabinetā akceptētie priekšlikumi ir būtiski svētku sagatavošanas un norises procesā, īpaši domājot par dalībnieku un skatītāju drošības jautājumiem. Grozījumus vairākkārt un rūpīgi diskutējām darba grupā. Paldies visiem, īpaši ugunsdzēsības un drošības dienestiem, kuru pieredze ir neatsverema kopīga mērķa sasniegšanā,” teic Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Kā jau vēstīts, XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam Latvijas valsts simtgades svinību zīmē, un to galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

LA.lv