×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. maijs, 2015
Drukāt

Svētkos iedzīvotājus aicina veidot kompozīciju “Ziedu Latvija”

Foto-LETAFoto-LETA

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25. gadadienu, 4. maijā iedzīvotājus aicina pie Brīvības pieminekļa veidot kompozīciju “Ziedu Latvija”, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domē.

Līdztekus kompozīcijas veidošanai, rīdzinieki un pilsētas viesi  aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursu un koncertu, piedalīties svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā, kā arī skatīties dokumentālo filmu un kino hroniku programmu un svētku koncerta ierakstu no Latvijas Nacionālā teātra.

Svētku pasākums pie Brīvības pieminekļa sāksies jau plkst. 11 ar pūtēju orķestru priekšnesumu, tad plkst. 14.30 notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, bet no plkst. 15.30 uz lielajiem ekrāniem varēs vērot filmu programmu “Kā mēs piedzīvojām brīvību”. Plkst. 17.30 un 20.15 laukumā pie Brīvības pieminekļa pasākuma apmeklētājiem būs iespēja skatīties Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienai veltītā svētku koncerta ierakstu no Latvijas Nacionālā teātra.

Valsts svētkos Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma, tajā skaitā  svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa, dienas un vakara koncerts Doma laukumā, sarīkojums „Visi ceļi ved uz Rīgu”  ģimenēm ar bērniem Vērmanes dārzā, deju lielkoncerts “Dod man spēku, dod man laiku” Ķīpsalas hallē, tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī koncerti Rīgas kultūras centros, Sv. Pētera baznīcā, koncertzālē “Lielā ģilde” un Rīgas Latviešu biedrības namā. Savukārt Rīgas Kongresu namā un pie Saeimas nama būs Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas jubilejai veltītas izstādes.

4. maija svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome. Plašāka svētku programma ar informāciju – par dalībniekiem, norises laiku un vietu – pieejama interneta vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā Rīgas domes apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+