×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Svētkos – mājās un kopā

Foto - LETAFoto - LETA

Tiem, kas ļoti ilgojas pēc saviem ģimenes locekļiem ārzemēs un vēlas tos satikt Ziemassvētkos, un jebkuram, kas vēlas palīdzēt kādai saimei svētku egli rotāt kopā Latvijā, nevis katram savā valstī, kopš vakardienas ir iespēja uzrakstīt par to vēstuli AS “Laima” un gūt finansiālu palīdzību ārzemēs mītošo tuvinieku ceļa biļešu iegādei.


“Manuprāt, Ziemassvētki ir ģimenes svētki, un šajos svētkos ir svarīgi būt kopā! Diemžēl Latvijā ir daudz ģimeņu, kas šajos svētkos būs šķirtas, jo daļa ģimenes devusies pelnīt iztiku ārpus Latvijas un nerod iespēju atbraukt uz mājām,” teic AS “Laima” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Otro gadu Īrijā dzīvo un strādā arī rīdzinieks Reinis Jansons. Viņš ļoti vēlas Ziemassvētkos būt kopā ar savu ģimeni Latvijā, tomēr ņemt brīvdienas un lidot uz dzimteni – tie esot pārāk lieli finansiāli izdevumi. Izbraucot no Īrijas, ienākumi apstājas, tāpēc svētkus šogad Reinis nolēmis pavadīt svešumā. Viņam nākas upurēt Ziemassvētkus ar mīļajiem, lai iekrātu naudu un pavasarī brauktu mājup pavisam.

“Apsolīju sev, ka šī ir pēdējā sezona Īrijā, jo vitāli pietrūkst ģimenes, radu, draugu, kopīgu pasākumu, pietrūkst mājas,” saka Reinis. Viņš priecājas, ka Latvijā tiek rīkots kas tāds. “Man šobrīd ir mazliet citādi, jo zinu, ka pavasarī dodos mājās, bet ir daudzi, kam nodrošinājums satikt mīļos nozīmētu ļoti, ļoti daudz.”

Šokolādes fabrikas vadības komanda un sadarbības partneri Ziemassvētku akcijas “Laima apvieno ģimenes” ietvaros izskatīs ikvienu līdz 9. decembrim iesūtīto vēstuli par savu vai kādu sev zināmu ģimeni, kurai nav finansiālu iespēju būt kopā šajos svētkos. Vēstulē jāraksta aizbraukšanas stāsts – sīki jāraksturo situācija, kādā ir šī ģimene, cik ilgi ģimene nav satikusies, cik ļoti tikšanās tai būtu svarīga, un arī jāapliecina, ka ģimenei tiešām ir nepieciešama finansiāla palīdzība ceļa biļešu iegādei.

Ideja par šādu akciju “Laimas” kolektīvā radusies, izprotot situāciju Latvijā. Apspriežot šo ideju kolektīvā, visi bijuši vienisprātis – ir jārīkojas! “Mēs esam nesaraujami saistīti ar Latviju – ja Latvijai iet labi, arī mums iet labi, Latvijai slikti – arī mums slikti. Nolēmām, ka ir kaut kas neliels, bet konkrēts lietas labā jāizdara – bez kādām milzu plānošanas programmām un darba grupām,” skaidro R. Gulbis. Viņš cer, ka šāds žests cilvēkiem sniegs sajūtu, ka te, dzimtenē, viņus patiešām gaida atgriežamies. “Visvairāk, protams, gribētos dot iespēju Ziemassvētkos satikties tām ģimenēm, kurām šeit Latvijā mazi ķipari gaida abus vecākus, kas, apstākļu spiesti, devušies peļņā ārvalstīs,” teic R. Gulbis.

AS “Laima” aicina iesaistīties šajā akcijā arī citas Latvijas kompānijas vai brīvprātīgos mecenātus, lai nodrošinātu satikšanos vēl lielākam skaitam ģimeņu.

 

Fakti

* Vēstules dalībai akcijā “Laima apvieno ģimenes” sūtāmas līdz 9. decembrim:

pa e-pastu: apvienogimenes@laima.lv vai pa pastu – Programmai “Laima apvieno ģimenes”, AS “Laima”, Sporta iela 2, Rīga, LV-1145

* Piecas izvēlētās ģimenes tiks paziņotas 12. decembrī.

* Sūtot pieteikumu, jāpārliecinās, ka ārzemēs mītošie svētku laikā varēs noformēt atvaļinājumu.

* Jāņem vērā, ka vēstules fragmenti var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+