Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
27. decembris, 2012
Drukāt

Svētkos “policijas vīruss” apkrāpis iedzīvotājus

cietais_disks_stock

Laikā no 22.decembra līdz 26.decembrim Valsts policijas “ietērpā” un latviešu valodā pastiprināti darbojies datoru bloķēšanas un naudas izspiešanas rīks, ziņo informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “CERT.LV” sabiedrisko attiecību pārstāve Līga Besere.

Vīruss nobloķē lietotāja datoru un prasa maksāt 100 latu sodu (agrākajās versijās tika prasīta summa 50 LVL vai 100 EUR) it kā par nelegālas programmatūras turēšanu bloķētā datorā, turklāt brīdinājumu pasniedzot ar Valsts policijas atribūtiku, teikts paziņojumā medijiem.

“”Policijas vīrusa” teksts ir diezgan labā latviešu valodā un lielākai ticamībai tiek izmantota Latvijas policijas atribūtika, bet ar policiju tam nav nekāda sakara. Šis vīruss, piedraudot ar kriminālvajāšanu, mēģina izspiest naudu no neuzmanīgiem datorlietotājiem,” informē “CERT.LV”. Naudas iekasēšanai izmantots likumīgais elektronisko maksājumu līdzeklis “PaySafe” .

“CERT.LV” lūdz krāpšanas upurus steidzami ziņot par notikušo un rīkoties, lai iespēju robežās apturētu elektroniskos “izpirkšanas” maksājumus. “Ja esat kritis par upuri “Policijas vīrusam” un neapdomīgi esat samaksājis, sazinieties ar “PaySafe” (palīdzības dienesta tālrunis Latvijā 80004278 darba dienās no plkst. 12:00 līdz 20:00) pēc iespējas ātrāk un lūdziet apturēt maksājumu, jo maksājums no Jums ir ticis izkrāpts (vajadzīgs čeks un “PaySafe numurs),” raksta “CERT.LV”.

Lai atbrīvotu datoru no “Policijas vīrusa”, jālūdz palīdzība datorspeciālistam vai jāmeklē informācija “CERT.LV” mājaslapā (http://cert.lv/resource/show/251) vai “esidross.lv” portālā (https://www.esidross.lv/2012/10/19/bloketu-datoru-glabsana-un-portativie-antivirusi/), teikts paziņojumā.

Jau ziņots, ka “bloķētāja-izspiedēja” tipa ļaundabīga programmatūra nav nekas jauns, tā arī citās valstīs izmantojusi vietējās policijas atribūtiku, kas ir viegli atdarināma vai nokopējama no policijas vai citu valsts iestāžu mājaslapām. Tiek arī izmantota daudzu upuru “sliktā sirdsapziņa”, jo datorā patiešām ir kāda “nestandarta veidā” iegūta programmatūra vai izklaides saturs (mūzika, filma).

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+