×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Svētkos slimnīcas izmantotas kā ģimenes ārstu aizstājējas (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ja pacients netiek ievietots slimnīcā, par uzņemšanas nodaļā saņemto neatliekamo palīdzību jāmaksā pacienta iemaksa.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā aizvadītājās 5 svētku brīvdienās pēc mediķu palīdzības vērsušies kopumā 1008 cilvēki jeb vidēji 202 diennaktī, 40% bija ieradušies paši, portālam LA.lv pavēstīja slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova.

“Šajās brīvdienās un svētku dienās Neatliekamās palīdzības klīnika strādāja tipiskā darba dienas režīmā, cilvēku bija daudz, tomēr tikai 15% no tiem, kuri pie mums bija ieradušies paši, bija nepieciešama tālāka ārstēšanās stacionārā,” norāda klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Daudzi bija atnākuši nevis akūtas vajadzības spiesti, bet, pēc viņu vārdiem, gribējuši vēl šogad paspēt veikt vienu vai otru manipulāciju, piemēram, nodot analīzes, citiem bija beigušās pretsāpju, pretspiediena zāles, pēc citrusaugļu lietošanas sākušās dažādas vieglas alerģiskas reakcijas un sāpes vēderā pēc pārmērīgām svētku vakariņām un alkohola lietošanas, cilvēkus bija skārušas arī augšējo elpceļu slimības.

“Šīs ir sūdzības, ar kurām universitātes slimnīcai primāri nebūtu jānodarbojas, bet cilvēkiem palīdzība būtu jāsaņem pie primārās aprūpes speciālistiem tuvākajās poliklīnikās,” uzsver A. Višņakovs.

Visvairāk pacientu bija tieši diennaktī no 26. uz 27.decembri – 230, vismazāk Ziemassvētku vakarā – 180. Tādu cilvēku, kuriem tika konstatēta tikai alkohola intoksikācija bez medicīniskām indikācijām, bija 59, no tiem četri tika stacionēti Toksikoloģijas un sepses klīnikā.

Priekšā ir piecas gada nogales brīvdienas, un slimnīcas mediķi aicina cilvēkus savlaicīgi parūpēties par medikamentiem, lai nebūtu jāvēršas pēc palīdzības slimnīcā, atcerēties par alerģijām un nelietot pārtikas produktus, uz kuriem iepriekš ir bijusi alerģiska reakcija, kā arī nepārēsties, lai vēders nesāpētu.

Ārsti aicina, pirms doties uz slimnīcu, piezvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Potetinova atgādina, ka situācijās, ja pacientam nav dzīvības apdraudējuma, pakalpojumiem var tikt piemērota pilna maksa. “Ja pacients tomēr vēlas saņemt ārsta konsultāciju Neatliekamās palīdzības klīnikā, ir jārēķinās, ka var nākties gaidīt pat vairākas stundas, jo prioritāri palīdzība tiek sniegta pacientiem kritiskā stāvoklī,” norāda preses sekretāre.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas jau ar viennozimigi tapec ka daudzas primaras aprupes gimenes arsts; tuksa vieta uz kresla. Cilveki izmanto izdevibu tikt pie specialista.

  2. Domāju,ka slimnīcās ārstiem būtu jāstrādā,kā ģimenes ārstu aizvietotājiem.Cilvēki nevar sevi novērtēt.Ir arī bailes.Protams,ārsti labāk strādā ar dzērājiem.Laikam vieglāk no valsts dabūt samaksu par pakalpojumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+