×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Svētkos un arī svētdienās veikaliem jābūt slēgtiem. Vai izdosies tradīciju maiņa? (22)

Ilustratīvs attēls. Pārdevējas lielveikalā.Ilustratīvs attēls. Pārdevējas lielveikalā.

Foto - LETA

Tirdzniecības nozares organizācijas otrdien lēma, ka būtu jāmaina esošā kārtība ar mērķi noteikt, ka veikali svētkos nestrādās. Perspektīvā paredzēts, ka ar laiku šis aizliegums tiktu paplašināts arī attiecībā uz darbu svētdienās, kā tas ir daudzās Eiropas Savienības valstīs, kur veikali ir slēgti arī svētdienās.

Galīgo lēmumu, kāds izskatīsies likumdevējam iesniedzamais priekšlikums par šo ierobežojumu, pieņems Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) konferencē 18. augustā un Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība (LTDA) savā padomē 13.septembrī.

Tādējādi tirdzniecībā strādājošiem būtu iespēja svētkos veltīt laiku ģimenei, bērniem un atpūtai. Savukārt lielajiem darba devēju ieguvums būtu no tā, ka augs darba ražīgums, jo atpūties cilvēks spēj strādāt ar lielāku atdevi.

“Uzskatu, ka nozares dominējošiem spēlētājiem darbs svētdienās peļņu nenes, jo ir mazāks apgrozījums, savukārt darba izmaksas ir divas reizes lielākas. Tomēr, lai nodrošinātu iespēju iegādāties pārtiku vai veikt citus nepieciešamos pirkumus tiem cilvēkiem, kas nav paspējuši to izdarīt vai kuru darba grafiki sakrīt ar veikalu darba laiku darbdienās, jāatļauj mazajiem veikaliem strādāt arī brīvdienās. Latvijas Tirgotāju asociācija uzskata un arī to pārrunājusi ar Ekonomikas ministriju, ka šādas izmaiņas veikalu darba laikā uzlabotu mazo tirgotāju konkurētspēju,” saka LTA prezidents Henriks Danusēvičs

Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrība iestājas par veikalu darba laiku ierobežošanu, vispirms tos slēdzot valsts svētku dienās. 

“Vēlamies panākt, lai mūsu valstī tiktu mainītas iepirkšanās tradīcijas un svētkos būtu slēgti visi veikali un tirdzniecības centri, nodrošinot brīvdienas to darbiniekiem, lai viņi varētu būt kopā ar savām ģimenēm un iegūtu svētku sajūtu. Galīgais lēmums tiks pieņemts Latvijas Tirdzniecības darbinieku  arodbiedrības padomes sēdē 13.septembrī,” apstiprina LTDA priekšsēdētāja Maira Muceniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Beidzot nāk pie prāta, svētdienas darbs priekš peļņas nenes svētību.
  Senāk kad veikali nestrādāja brīvdienās, neviens badā nenomira.

 2. No cita skatu punkta Atbildēt

  Super, gaidu ar nepacietību kad beidzot tas notiks.
  Sētniekam vienmēr ir jābūt darbā, jo veikals nepārtraukti strādā, bet maiņas kā tādas šim darbam neeksistē.

 3. Strādāju slimnīcā. Arī man svētdienās gribētos “veltīt laiku ģimenei, bērniem un atpūtai”. Un tad arī man būtu augstāks “darba ražīgums, jo atpūties cilvēks spēj strādāt ar lielāku atdevi”. Turklāt mums nedēļas nogalēs maksā kā parastās dienās.
  Ar šo visu neapgalvoju, ka vajadzētu par visām varītēm turēt veikalus vaļā svētdienās un svētku dienās, bet šie “argumenti” ir muļķīgi. Izklausās pēc parastas aizbildināšanās.

 4. nekaunīgs lobijs Atbildēt

  Biedrs Danusēvičs atklāti lobē vienu asociācijas biedru intereses, apkarojot konkurentus. Vai tad mazo veikalu darbiniekiem nav ģimeņu un negribas biedra Danusēviča piesaukto svētku sajūtu? Kāds labums dominējošajiem no ”dalības” tādā ”asociācijā”?

 5. Protams, cilvēks pielāgosies visam. Arī Osvencimā kaut kā pielāgojas un daži pat izdzīvoja. Atliek noskidrot, kāpēc cilvekam būtu jāpielāgojas birokrātu iegribām un kāda būs nākošā stulbā ideja, kurai liks pielāgoties? Atkārtoju visiem, kam ir uzmācīga ideja komandēt citus – jūs drīkstat iepirkties ariī vienreiz mēnesī, visu sagādājot un ciešoties mēnesi, ja esat kaut ko piemirsuši.

 6. Lūk šīs peršas sāls: “nozares dominējošiem spēlētājiem darbs svētdienās peļņu nenes, jo ir mazāks apgrozījums, savukārt darba izmaksas ir divas reizes lielākas”. Man, naivajam, gan likās, ka Danusēviča sirdsapziņu vecuma galā bailēs no piķa katla ir pārņēmušas rūpes par tirdzniecībā strādājošo ģimenēm, bērniem un atpūtu …

 7. Lielakai dalai brivdienas veikala apmeklejums ir izklaide. tapec jau ari uztraucas ka nebus kur pavazaties. Jo citadi nemak un negrib izklaideties

 8. Beidziet to demogogiju,nav saldzinama dzivibas glabsana ar iepirksanos veikala,laba doma-nevienam nekas nenotiks,ja iepirksies sestdienas un svetkiem sagadas laikus,parsvara svetdienas tie veikali patuksi,iznemot partikas.Pielagosies cilveki un viss bus kartiba,ikdiena darbalaiks ir pietiekami gars,lai atsevisku eksemplaru del,tos svetdienas un svetkos turetu vala.

 9. Tas ir strulbākais ,ko vien var izdomāt.Interesanti kā tie gudrīši domā,kā strādājošs cilēks var iepirkties,ja ne brīvdienās?Bet pietiek jau tādu,kas spēj izdomāt idiotiskus izdomājumus.

  • Kā iepērkas cilvēki Vācijā? Tepat netālu Polijā -svētkos visi veikali slēgti! Mums ir izveidojusies sabiedrības daļa, kas apmeklē veikalus vienkārši, lai aizpildītu brīvo dienu.

   • Mums ir izveidojusies sabiedrības daļa, kas apsēsta ar uzmācīgu ideju komandēt pārējo sabiedrību. Tas ir ļoti bīstami, jo nav paredzms, ko vēl izdomās ar komandēšanas māniju apsēstie. Varbūt pieņemsim likumu, ka pārvietoties drīkst tikai lecot uz vienas kājas, pāra datumos kreisās, bet nepāradatumos labās? Un kā Vācijā apgrābsta sievietes? Kāpēc pie mums nav pārņemts un ieviests? Tas taču ir Eiropas standarts!!!

 10. Normāli,man sanāk tikai pa sestd.,un svetd.,brīvs,bet bodes ciet,oplā,ko tad es ēdīs?Sezonas laikā tikai svētdien uz pāris stundām dabon brīvu lai iepirktos.Mums līdz eirropas līmenim ļoti tālu,tākā nestrebiet karstu pakalpiņi.

 11. Nu tad slēdzam arī slimņīcas, ātro palīdzību, policiju, ugunnsdzēsējus svētku un brīvdienās. Vai tad šie cilvēki nav pelnījuši to pavadīt laiku kopā ar ģimeni?
  Un ja cilvēks visu darba nedēļu ir darbā, kad tad viņam iepirkties? Apģērbu bērniem, piemēram? Apģērbu un lietas priekš sevis?

 12. ..slēgt jau var – bet tajos veikalos ne jau visa prece ir mūsu ražojums.. – viss ir ievests un nauda aizplūst uz ārzemēm….ja gribam tirgot TIKAI savu preci, vai nevajadzētu piegriezt skābekli tiem, kas tos veikalus šeit ieviesa…?

 13. Kādu nodokli tad pieliks? Zaudejumi taču jākompensē ar kaut ko.

 14. Es dzīvoju mazpilsētā. Uz pilsētu iepirkties braucu galvenokārt pēc apģērba sev un saviem bērniem. Un brīvdienas ir man viss pieņemamākais laiks, kad doties uz lielveikalu.

 15. Tirgus arī būs slēgts?

 16. atkal sarežģījam vienkāršo Atbildēt

  Varbūt biedrīšiem vergturiem vajag padomāt par to, cik cilvēku un cik maiņās vajadzīgi veikalā, lai cilvēks pēc darba varētu atstāt laiku arī ģimenei?

 17. Es veikalā nedzīvoju un pavadu tur minimāli nepieciešamo laiku. Tā ka birokrātu satraukums par manu ģimeni ir nevietā, bet vispār es neatceros, ka kāds no birokātiem dikrtatoriem būtu mans tēvs vai odiciālais aizbildnis! Tāpēc nejaucieties manā dzīvē!

 18. Daudzās Eiropas valstīs ir karavīri uz ielām, terorisms un naida motivēti uzbrukumi. Vai steidzgi pārņemsim, tāpēc ka ”Eiropā tā ir”? Vajadzētu kritiski, ar savu galvu izvērtēt Eiropas pieredzi un tad saprātīgi izlemt, ko vajag pārņemt, ko nevajag un ko nekādā ziņa nevajag. Piemēram, es nejūtu vajadzību paklausīt birokrātu komandām, ko drīkstēšu darīt un ko nē. Varbūt birokrātiem nav ienākusi prātā šāda iespēja, bet neaiziet uz veikalu var arī tad, ja veikals ir vaļā! Var bū tā, ka es negribu un neeju. BET ja man kaut kas ir vajadzīgs veikala, tad neviens birokrāts man neaizliegs to nopirkt ttieši tajā dienā!

 19. Pastrādā un iegūsti svētku sajūtu, Danusēvič! Atbildēt

  Ir tik jauki, ja darbs atļauj iepirkties darbdienās un darba laikā, lai brīvdienas veltītu atpūtai, bērniem un ģimenei. Bet ir ļoti, ļoti daudzi, kas to nevar …
  Un vai lielveikalu šķūņi ir uzslieti, lai tos turētu slēgtus?

 20. atkal izlabos kautko, kas nebija kļūda.
  un vai nav interesanti, ka pieģimenes jābūt tikai lielo veikalu darbiniekiem?:):)

Draugiem Facebook Twitter Google+