×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Svētku dalībnieki svētku gājienā piedalīsies brīvprātīgi, lai gan tas oficiāli atcelts; noslēguma koncerts notiks

Foto-TImurs SubhankulovsFoto-TImurs Subhankulovs

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens oficiāli atcelts, lai gan svētku dalībnieki nolēmuši tajā piedalīties brīvprātīgi. Plānotais noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē “Manā dziesmā tu…” atcelts neesot, paziņots šorīt preses konferencē.

Jau ziņots, bija paredzēts, ka gājiens sāksies plkst.9 un tajā piedalītos vairāk nekā 30 000 dalībnieku. Tā maršruts būtu divās plūsmās. Latgales, Vidzemes un Rīgas kolektīvi uz Dailes teātri dotos no Vaļņu ielas, bet Kurzemes, Zemgales, Pierīgas un arī Rīgas kolektīvi – no Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā tiks izmantota svētku vienotā ideja “Burt(u)burvība” – alfabēts kā caurviju savīšanās, kad visi sapulcējas Rīgā, pašā Latvijas sirdī. Gājiena scenogrāfiskajā risinājumā ir izmantoti burtu silueti. Katra novada nosaukumā izcelti sākumburti, akcentējot alfabētisko nozīmi ne tikai strukturāli, bet arī mākslinieciski.

Savukārt XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts “Manā dziesmā tu…” būs kā latvietības un patriotisma lādiņš, iepriekš par koncertu stāstīja tā mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.

“Svētku programma ir veidota tā, lai katrs jaunietis var padomāt par to, kāpēc viņš ir tur, kur ir. Programmā ir gan patriotisms, gan skaista mūzika, kas būs interesanta arī klausītājiem,” norādīja Ceplinieks. Viņš stāstīja, ka noslēguma koncerts ir kā svētku kvintesence, kurā satiekas lielākās nozares. Šogad dziedātāji un dejotāji izpildīs kopīgu priekšnesumu, tādējādi apvienojot abas lielākās nozares. Koncertā skanēs arī pūtēju orķestru mūzika, gan atsevišķi, gan pavadījumā koristu dziedājumam. Savukārt folkloras kopas ļaus iepazīt tautas mūziku no citas puses – ne tā, kā to izpilda kori. Koncertā izskanēs arī vairāki pirmatskaņojumi. Jaundarbus koncertam radījis Valts Pūce, Kārlis Lācis, Ēriks Ešenvalds, Andris Sējāns un Raimonds Pauls.

Mežaparkā uzstāsies aptuveni 13 000 dziedātāju no visas Latvijas. Kopā dziedās gan zēnu, gan pamatskolas, gan vidusskolas kori. Noslēguma koncertā piedalīsies arī 500 dejotāji, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieki, 800 folkloras kopu dziedātāji, latviešu diasporas bērnu kori un bērni ar speciālajām vajadzībām, kā arī jauniešu iemīļoti solisti.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji ir Ceplenieks un Edgars Vītols, režisore – Mirdza Zīvere un scenogrāfi – Maija un Jānis Jansoni. Deju virsvadītājs ir Jānis Purviņš, folkloras kopu mākslinieciskā vadītāja – Māra Mellēna, pūtēju orķestru koordinators – Egils Šķetris, tehniskie direktori Arnis Grīnbergs un Iveta Ārgale, savukārt projektu vadījusi Rita Platpere.

Šodien no plkst.10 līdz 17 notiks arī pasākums “Burtiski burvīgs burziņš Vērmanes dārzā”.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalās 37 890 dalībnieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+