×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Svētku laikā aicina iedzīvotājus saudzēt veselību un izvairīties no traumām

Foto -© Marius Graf - Fotolia.comFoto -© Marius Graf - Fotolia.com

volleyball mit weihnachtsmütze

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi iedzīvotājiem vēl sirsnīgus un mierīgus svētkus. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka svētku dienās pieaug ne tikai kopējais saņemto izsaukumu, bet arī gūto traumu skaits. Svētku laikam un garām brīvdienām ir raksturīgas vairāk sadzīvē gūtas traumas. Cilvēki aktīvāk pavada brīvo laiku, atpūšas un nereti zaudē modrību par sevi un par cilvēkiem sev tuvumā. Neiztrūkst arī traumas, kas tiek gūtas skaidrojot savstarpējās attiecības, kā arī traumas alkohola lietošanas dēļ – avārijas, uz ceļiem notriekti iereibuši iedzīvotāji, kautiņi.

NMP dienesta mediķi atgādina:

Ievērojiet mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus
Ja svētkos tiek lietots alkohols, jāievēro mērenība, jo lielākā daļa traumu notiek alkoholu reibumā. Pie transporta līdzekļa stūres nedrīkst sēsties alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Arī pārvietošanās kājām reibuma stāvoklī ir bīstama, īpaši pa ceļa malu un bez atstarojošiem elementiem, neļaujot automašīnām cilvēku tumsā savlaicīgi pamanīt.

Sargājiet bērnus no applaucēšanās un apdegumiem
Šīs traumas visbiežāk notiek mājās vai viesībās tuvinieku klātbūtnē, kad sēžot klēpī pieaugušajam, kuri dzer karstu kafiju vai tēju un bērns trauka saturu uzrauj sev virsū. Tāpat bērns var pavilkt galdautu, uzraujot sev virsū kafijas kannu vai krūzi. Bērns var piekļūt arī karstiem katliem uz plīts vai plaukta un noraut tos. Ja bērns ir guvis termisku apdegumu, pieaugušajiem jāatceras – nekavējoties jādzesē apdeguma vieta zem vēsa, tekoša ūdens. Svarīgākais ir pārtraukt karstuma ietekmi uz bērna ādu un dziļākajiem audiem, lai mazinātu apdeguma sekas. Ja apdegums ir lielāks par bērna plaukstu, izsauciet ātro palīdzību, zvanot 113.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+