Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
8. janvāris, 2013
Drukāt

Svētku laika avārijas

“Samērā mierīgi,” tā aizvadīto svētku laiku norises uz Latvijas ceļiem vērtē policijas amatpersonas. Tiešām – vissmagākā līmeņa traģēdiju bijis mazāk nekā pērn.

 

Taču, ja neesam slinki un pajautājam par kopējo CSNg skaitu vienīgajam publiski pieejamajam informācijas avotam www.latvija.lv, izrādās, ka aptuveni 500 braucieni laikā no 23. decembra līdz 2. janvārim beigušies ne gluži tā, kā gribēts. 399 gadījumos cietuši tikai transporta līdzekļi. Šis skaitlis faktiski ir krietni lielāks, jo policijas statistikā neparādās gadījumi, kad puses vienojušās un aizpildījušas tā saukto saskaņoto paziņojumu. 59 avārijās cietuši cilvēki. Gandrīz simts cilvēku. Turpmākas rīcības korekcijai svarīgi būtu šīs avārijas sagrupēt, noskaidrot būtiskos iemeslus. Un tā – vairāk nekā trešdaļa cietušo ir gājēji. Gājēji tumsā. Gājēji lielajās pilsētās. Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Valmierā. Morāle – mēs ejam neuzmanīgi. Mēs joprojām braucam pārāk ātri slikti pārskatāmās vietās, maldīgi mierinot sevi ar to, ka spidometrs rāda “atļautos” 50 km/h. Piesardzīgāk! Pavasaris vēl tālu.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+