×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Svētku laikā Latvijas glābējsilītēs atstāti trīs mazuļi (3)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Svētku laikā Latvijas glābējsilītēs atstāti trīs bērniņi, aģentūru LETA informēja projekta “Baby Box – vieta bērna dzīvībai” pārstāve Zane Inķēna.

Rīgas glābējsilītē ievietoti divi puikas – 20. jūnijā plkst.14.15 un 21. jūnijā plkst.16.55, savukārt pirmoreiz mazulis ievietots Madonas glābējsilītē – 23.jūnijā plkst.5.10 tajā tika atstāts gandrīz divas nedēļas vecs puisītis, kurš svēra 4200 gramu un bija 55 centimetrus garš.

Šī ir pirmā reize projekta vēsturē, kad piecu dienu laikā glābējsilītēs ievietoti trīs mazuļi.

Kopā ar Madonas glābējsilītē atstāto puisīti bijusi arī zīmīte ar bērna dzimšanas datiem un to, cik daudz maisījuma viņš apēd, stāsta Madonas bāriņtiesas vadītāja Ineta Stasjule. “Puikiņš ir veselīgs un atbilst savam vecumam – aptuveni divas nedēļas. Ieraugot mantas, kas tika atstātas kopā ar bērnu, ir tāds savāds iespaids.
Drēbes – jaunas, tīras, soma ļoti spilgta un modīga. Rūpīgs kopējais iespaids, kas liek domāt, ka bērna atstāšana Madonas glābējsilītē bijis apzināts lēmums,” norāda Stasjule.

Bērniņš šobrīd atrodas slimnīcā, tās darbinieki mazuli iesaukuši par Jānīti un sargā kā acu raugu, saka Madonas bāriņtiesas vadītāja. “Esam sazinājušies ar dzimtsarakstu nodaļu, tiek domāts bērna vārds un uzvārds. Jau tuvākajās dienās adoptētāji varēs iepazīties ar mazuli. Pavisam skaidrs, ka bērniņš no slimnīcas uzreiz nonāks ģimenē,” viņa piebilst.

Madonas pašvaldības deputāts Kaspars Udrass saka, ka mazuļa atstāšana ir iemesls pārdomām. “Tas notika svētkos, kad mēs, latvieši, līksmojām. Aizdomājos, ka cilvēkiem, kas cieš grūtības, Jāņu laiks var būt nevis priecīgs, bet ļoti skumjš brīdis. Žēl, ka mazuļa vecākiem bijuši tādi apstākļi, lai izlemtu par šādu rīcību. Žēl, ka netika lūgta palīdzība, tādēļ arī mēs nespējām palīdzēt vecākiem justies droši un bērniņu paturēt. Ceru, ka vecāki ir apzinājušies, ko dara,” viņš pauž.

Kopš 2009.gada glābējsilītēs Latvijā ievietoti 28 bērni.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es skatos uz savu gandriz divus menesus veco meitinju un nekadigi nevaru saprast, kam janotiek, lai sito mazo, neaizsargato sirsninju varetu ta vienkarsi aiziet un atstat kaut kur. Mammai varbut ir pecdzemdibu depresija, bet kur tad tetis vai radinieki skatas? Ka talak var dzivot ar tadu nastu uz sirds, bet protams kad labak jau atstat tai silite, neka izmest miskastes. Zel, ka maminam, kuram varbut tiesam ir pecdzemdibu depresija, neviens nepalidz. Bet par tam, kuras to apzinati dara, man trukst vardu

  2. Vai ir zināms,kā tie 28 bērni dzīvo tālāk?

  3. varbūt labāk ar tādiem vecākiem sazināties, varbūt māte depresijā??? varbūt tas ir stulbs gājiens, ko jau nožēlos pērc pirmās nedēļas, kad būs atpūtusies.

Draugiem Facebook Twitter Google+