×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Pašdarināti rotājumi ienes gan svētku noskaņu, gan veidošanas prieku


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētku sajūta, tiem tuvojoties, nereti piezogas gluži nemanot. Dažreiz pietiek ar labu vārdu, ko kādam esam pateikuši, un par to mums veltītu smaidu. Tomēr visbiežāk, lai svētku noskaņa valdītu arī mūsu mājās, cenšamies tās uzpost, pieskandināt ar svētku skaņām un piepildīt ar pašceptu gardumu smaržu. Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir skaists ne tikai ar brīnuma gaidīšanu, bet arī ar kopā būšanu visai ģimenei. Tāpēc IKEA dizaineri šosezon piedāvā idejas, ko svētku rotājumos var īstenot visa ģimene, darbojoties kopā un pati savām rokām.

Salonos un veikalos arī šajā sezonā ir nopērkami rotājumi, kas atgādina rokdarbnieču un amatnieku izstrādājumus, tiesa, ražoti rūpnieciski un kā masveida produkcija. Tā ir modes tendence, kas saglabājusies no iepriekšējām sezonām. Kāpēc gan pirkt adītu sirsniņu vai lācīti no sērijveida kolekcijas, ja iespējams pašam uzadīt vai uztamborēt tādu rotājumu, kāda nebūs nevienam citam? Liekot lietā šūšanas prasmes, izdomu un dažādu audumu atlikumus, īsā laikā iespējams tikt pie savas – šūtu dekoriņu kolekcijas.

Koši sarkanais ar sulīgi zaļo ir tradicionālas Ziemassvētku rotājumu krāsas. Izmantojot tās sava mājokļa noformējumā, neviens nekļūdīsies un iegūs attiecīgu noskaņu. Šim nolūkam var izmantot dabiskus egļu zarus, košus rotājumus no papīra. Arī dāvanu turziņas šādos toņos var kalpot par interesantu sienas dekoru.

Jauno tehnoloģiju LED gaisma tiek izmantota ne tikai eglīšu virtenēs, bet arī dažādu figūru dārza dekoros, iekštelpu rotājumos un pat svečturos.

Dekori ar humoru noteikti sagādās prieku tajās mājās, kurās mīt arī kāds mazāks svētku gaidītājs, cerot sagaidīt ne tikai svinības un gardumus, bet arī dāvanām pilnu maisu.

Aizvien biežāk, domājot par dabas saudzēšanu (vai gluži vienkārši par tīrību mājās), daudzas ģimenes eglīti pušķo dārzā, iegādājas podiņā vai izvēlas mākslīgu egli ar skujām visās varavīksnes krāsās. Daži iegādājas pat jau izrotātu egli, lai pārsteigtu tuviniekus. Pēdējos gados aktualizējusies arī tendence iztikt pavisam bez egles, tās vietā veidojot egles siluetam raksturīgu figūru uz sienas, uz kāda statīva u. tml.

Savukārt atšķirībā no egles pārvērtībām Adventes vainags gan tiek ienests gandrīz vai katrā mājoklī – vienalga, vai tas grezno durvis, logu vai tiek novietots uz galda. Visbiežāk to rotā ar košām lentēm, čiekuriem, dažādiem spīdīgiem dekoriem un svecēm. Tomēr arī šis rotājums piedzīvo aizvien jaunas variācijas – redzēti vainagi gan no dzijas kamoliem un eglīšu mantiņām, gan no pogām vai āboliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+