Kultūra
Kultūrpolitika

Svētku piektā diena: tautastērpu skate, teātris un “Māras zemes” ģenerālmēģinājums0


Šogad pirmo reizi tautastērpu skate tiek rīkota tieši kā skate, nevis uzvedums, tādēļ par norises vietu izvēlēta koncertzāle “Palladium”.
Šogad pirmo reizi tautastērpu skate tiek rīkota tieši kā skate, nevis uzvedums, tādēļ par norises vietu izvēlēta koncertzāle “Palladium”.
Foto: LETA

Dziesmu un Deju svētku piektajā dienā gaidāms vokālsimfoniskās mūzikas koncerts, deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājums, latviešu tautastērpu skate, kokļu mūzikas svētki, teātris un Tautu diena.

Svētku piektajā dienā uz pirmo mēģinājumu Mežaparka Lielajā estrādē pulcēsies kopkora dziedātāji, notiks Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncerts, deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājums, latviešu tautastērpu skate, kokļu mūzikas koncertuzvedums “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!”, Latvijas amatierteātru izrādes, Tautu diena “Rīta ausma” un vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncerts “Laiku viju gredzenā”.

Plkst. 19 koncertzālē “Palladium Rīga” sāksies latviešu tautastērpu skate. Latviešiem tautastērps ir tautas kultūras kods un nacionālās identitātes simbols. Lai celtu tautas nacionālo pašapziņu, papildinātu mūsu zināšanas par veiksmīgāk atdarinātiem un komplektētiem tautastērpiem, kā arī uzlabotu Dziesmu un Deju svētku dalībnieku ģērbšanās kultūru,skate tiek rīkota jau piekto reizi. Tērpi tiks vērtēti šādās kategorijās: koru un koklētāju ansambļu tautas tērpi; deju kolektīvu tautas tērpi; folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu tautas tērpi; individuālais pašdarinātais tautas tērps; individuālais nokomplektētais tautas tērps; tautas lietišķās mākslas studijas, biedrības, SIA un citas personu grupas darinātais tautastērps un bērnu tautastērps.

Saistītie raksti

Plkst. 20 Arēnā Rīga notiks Latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncerts – tradicionāla Dziesmu svētku sastāvdaļa un vēl viena Svētku krāsa, kurā spoži iemirdzas Latvijas labāko amatieru un profesionālo kolektīvu kopkoris, profesionālo orķestru un solistu balsu spēks. Koncertu būs iespējams vērot tiešraidē Replay.lv, kā arī plkst. 21.25 LTV1 un Visiemtv.lv.

Plkst. 22 Daugavas stadionā notiks deju lieluzveduma “Māras zeme” ģenerālmēģinājums. Vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju Daugavas stadionā izdejos mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.

LA.lv