Kultūra
Teātris un kino

Svētku sajūta un īpašs maršs, “Billes” filmēšanu atceras Zemessardzes orķestra priekšnieks0

Jāņa Deinata foto

“Filmas “Bille” filmēšanas laikā valdīja svētku sajūta,” piedalīšanos novembra svētku masu skata filmēšanā atceras Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra priekšnieks Andis Karelis.

Šajā spēlfilmas “Bille” epizodē filmējās vairāk nekā 150 brīvprātīgie, dažādas studentu korporācijas, skautu organizācijas guntiņas dalībnieces, kā arī NBS Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri un LR Zemessardzes orķestris. Lai grima un kostīmu mākslinieki visus dalībniekus paspētu sapost sarežģītajai ainai, pirmie masu skatu aktieri filmēšanas laukumā ieradās jau pat četras stundas pirms filmēšanas sākuma.

Filmai arī īpaši veltīts maršs, kura autors ir kapteinis Andis Karelis. “Saņemot uzaicinājumu Zemessardzes orķestrim piedalīties spēlfilmā “Bille”, pirmā doma bija tieši par to, ko spēlēt. Bija skaidrs ka mūzikai jābūt atbilstošai laikmetam, kurš attēlots stāstā, atbilstošam orķestra sastāvam, kāds tiks izmantots filmēšanai, piemērotiem laika apstākļiem atskaņošanai ārā un pats galvenais – priecīgai. Mēģinot salikt kopā visus šos uzdevumus, nolēmu, ka tai jābūt oriģinālmūzikai. Par pamatu ņemot paša sacerēto Zemessardzes maršu, kurš tika komponēts 2016. gadā speciāli Zemessardzes 25. gadadienai, tika radīts maršs spēlfilmai “Bille”,” stāsta Zemessardzes orķestra priekšnieks.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti

“Neraugoties uz aukstumu un ilgajām filmēšanas stundām, priecīgais noskaņojums un svētku sajūta ļāva aizmirst neērtības,” atzīst gan orķestra mūziķi, gan masu skatu dalībnieki. “Brīdī, kad sāka spēlēt orķestris, kājas pašas cilājās un sekot dotajām komandām bija daudz vieglāk,” atceras masu skatu dalībniece Ieva Kalniņa.

Filmas producente Marta Romānova-Jēkabsone piebilst: “Man perosnīgi emocionāli atmiņā palikuši divi momenti – viens, kad filmēšanas vietā iesoļoja Godasardzes rotas karavīri – stalti, absolūti organizēti vīri mums vajadzīgās filmas laikmetam pietuvinātās formās. Tā sajūta, ka pat Bruņotie spēki palīdz, lai taptu filma, ir brīnišķīga. Un otrs – kad aukstajā naktī filmēšanas starplaikos Zemessardzes orķestris spēlēja dažādas populāras melodijas un cilvēki dejoja, lai sasildītos un uzturētu svētku sajūtu. “Billes” komanda saka lielu paldies Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem!”

LA.lv