×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Svētku skolotāju stipendijām – jau 292 pieteikumi

Foto: LETAFoto: LETA

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldrauga Swedbank Svētku skolotāju stipendijām saņemti jau 292 pieteikumi no visas Latvijas, LA.lv uzzināja “Swedbank”.

Vislielākais pieteikumu skaits – 129 – saņemts no Vidzemes reģiona, tam seko Latgale ar 46 pieteikumiem, bet pārējos reģionos – Rīgā, Kurzemē, Zemgalē – katrā pa 39 pieteikumiem. Stipendijas, katru 500 eiro apmērā, saņems 50 bērnu un jauniešu tautas mākslas kolektīvu vadītāji pateicībā par viņu ieguldījumu Dziesmu un deju tradīciju tālāknodošanā nākamajām paaudzēm.

Līdz 25. maijam kopumā stipendijām ir nominēti jau 145 skolotāji. Šobrīd ievērojami aktīvāk pieteikumus par saviem skolotājiem iesniedz deju kolektīvu dalībnieki.

Vidzemē un arī visā Latvijā populārākā Svētku skolotāja šobrīd ir jauniešu deju kolektīva “Rūdis” vadītāja Antra Grinberga, par kuru saņemtas 16 dažādas pieteikuma vēstules. Savukārt 15 pieteikumi ir saņemti par Latgales reģiona Vaboles vidusskolas tautas deju kolektīva “Aisma” vadītāju Anitu Šalkovsku. No Zemgales vislielākais pieteikumu skaits saņemts par deju kolektīva “Danceri” vadītāju Lanu Ķirsi. Savukārt Kurzemē vislielāko pieteikumu skaitu – piecus dažādus pieteikumus – saņēmusi kora “Laudate” vadītāja Regīna Laure. Rīgā četri pieteikumi iesniegti par tautas deju kolektīva “Čiekurs” vadītāju Inetu Bērziņu. Skolotājus var turpināt pieteikt līdz 12. jūlijam interneta vietnē dziedundejo.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+