×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

SVF apšauba eirozonas pastāvēšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Eirozona pašlaik ir nonākusi kritiskās briesmās, un radušās šaubas par tās dzīvotspēju, brīdinājis Starptautiskais valūtas fonds (SVF).

“Eirozonas parādu krīze ir sasniegusi jaunu un kritisku posmu. Par spīti vērienīgiem krīzes apkarošanas pasākumiem, finanšu tirgi daļā eirozonas reģions turpina izjust akūtu spriedzi, un tas izraisa jautājumus par monetārās savienības dzīvotspēju,” sacīts SVF pārskatā, kurā izvērtēta eirozonā īstenotā politika krīzes risināšanas jomā. Tā autori bažījas, ka krīzes padziļināšanas radīs lielu ietekmi uz eirozonas kaimiņzemēm Eiropā un “pārējo pasauli”. Tomēr, pēc SVF uzskata, eirozona var atjaunot uzticību, ja nekavējoties izveidos banku savienību, izlaidīs kopējas eiroobligācijas un Eiropas Centrālā banka (ECB) palielinās naudas injekcijas novārgušajā banku sistēmā un iegādāsies grūtībās nonākušu eiro zonas valstu obligācijas. “Ir nepieciešami apņēmīgi soļi pretim ciešākai monetārajai savienībai,” akcentē SVF eksperti.

Eirozonā joprojām netiek risināti cēloņi, kuri izraisīja krīzi, un varas iestādēm nav iedarbīgu instrumentu, lai nepieļautu, ka valdību parādi, spriedze banku sektorā un zema izaugsme stimulē situāciju, kad iestājas krīzes apburtais loks, rezumē SVF. Fonda ieteikumi ir krasā pretrunā ar eirozonas ietekmīgākās valsts Vācijas nostāju. Berlīne vairākkārt paziņojusi, ka iebilst pret eiroobligācijām un citiem instrumentiem, kas apvienotu eirozonas parādus. Arī ECB likusi saprast, ka neplāno turpināt pirkt grūtībās nonākušo zemju vērtspapīrus un veikt papildu naudas injekcijas banku nozarē, jo tas nebūs iedarbīgs krīzes risināšanas veids. Vācija vairākkārt norādījusi, ka jāveic strukturālas reformas un jāturpina samazināt izdevumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+