×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

SVF apstiprina finansiālās palīdzības programmu Ukrainai 17,5 miljardu ASV dolāru vērtībā (1)

dolari_leta

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien apstiprināja finansiālas palīdzības programmu Ukrainai 17,5 miljardu ASV dolāru vērtībā (16,1 miljards eiro).

Šī četru gadu finansiālās palīdzības programma aizstās pašreizējo programmu, kas tika ieviesta mazāk nekā pirms gada, bet tā arī nespēja stabilizēt Ukrainas finansiālo stāvokli.

“Jaunā uz četriem gadiem pagarinātā vienošanās atbalstīs tūlītēju ekonomisko stabilizāciju Ukrainā un dziļas un tālejošas politiskās reformas, kuru mērķis ir vidējā termiņā atjaunot veselīgu [ekonomisko] izaugsmi un uzlabot Ukrainas iedzīvotāju dzīves līmeni,” paziņojumā norādīja SVF izpilddirektore Krīstīne Lagarda.

SVF informēja, ka pieci miljardi dolāru (4,6 miljardi eiro) tiks izmaksāti nekavējoties.

Lagarda uzsvēra, ka jaunā programma ir labāk piemērota Ukrainas finanšu situācijai un nodrošinās vairāk laika, lielāku elastīgumu un labākus finanšu noteikumus.

Viņa tomēr arī norādīja, ka programma ir “ambicioza un tā iekļauj riskus, īpaši tos, kas rodas no konflikta valsts austrumos”.

SVF pavēstīja, ka jaunais aizdevums ir “balstīts uz visaptverošu ekonomisko reformu programmu, ko atbalsta fonds [SVF], kā arī papildu resursi no starptautiskās sabiedrības”.

SVF aizdevums ir daļa no plašākas 40 miljardu dolāru (37 miljardi eiro) lielas palīdzības programmas, kas ietver divpusējos aizdevumus un Ukrainas kredītu privātajiem aizdevējiem restrukturizāciju.

Jau ziņots, ka SVF un Ukraina 12.februārī panāca provizorisku vienošanos par jaunu finansiālās glābšanas plānu 17,5 miljardu ASV dolāru apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No kuriem 3,8 miljardi aizies bruņojuma pirkšanai pie ASV koncerniem kā Technologies Network Corporation. Saspļauj saujās un rukā spēcīgāk, nodokļu maksātāj Eiropā! Ne tikai amerikāņiem ir ļoti daudz ieroču pārdošanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+