×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

SVF apstiprina Grieķijas parāda maksājumu atlikšanu uz jūnija beigām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) apstiprināja, ka Grieķija atliks četrus jūnijā veicamus sava parāda maksājumus uz mēneša beigām, novēršot piektdien iespējamu Grieķijas defoltu.

“Grieķijas varas iestādes šodien ir informējušas SVF, ka tās plāno apvienot šīs valsts četrus jūnija maksājumus vienā, kura termiņš tagad ir 30. jūnijs,” sacīja SVF preses sekretārs Džerijs Raiss. Viņš atsaucās uz noteikumiem, kas ļauj debitorvalstīm pārgrupēt “vairākus pamatsummas maksājumus, kuru termiņš iekrīt vienā kalendāra mēnesī”.

Grieķijas pirmajam maksājumam 300 miljonu eiro apmērā līdzšinējais atmaksas termiņš bija piektdien, bet citos jūnija datumos šai valstij būtu jāatmaksā vēl 1,3 miljardi eiro.

Parāda maksājumu atlikšana notiek kritiskā laikā, kad Grieķija un tās starptautiskie kreditori ASV, Eiropas Savienība un Eiropas Centrālā banka (ECB) četrus mēnešus ilgušās sarunās mēģina panākt lūzumu, kas ļautu Grieķijai saņemt pēdējo starptautiskā aizdevuma maksājumu 7,2 miljardu eiro apmērā. Grieķijai tas ir nepieciešams, lai valsts spētu turpināt sava parāda dzēšanu.

Šajās sarunās nepārvarētās domstarpības par reformām un taupības pasākumiem, ko kreditori pieprasa veikt, lai Grieķija varētu saņemt šo starptautiskā aizdevuma maksājumu, ir radījušas satraukumu par iespējamu Grieķijas nespēju atmaksāt parādu. “Mēs izmantojām iespēju, kuru mums piedāvā SVF noteikumi un kas dod mums papildu laiku sarunām,” pavēstīja ziņu avots Grieķijas valdībā.

Grieķija ir nākusi klajā ar plānu uz 47 lappusēm par to, kā reformēt savu ekonomiku, neķeroties pie skarbiem taupības pasākumiem un tēriņu samazināšanas. Savukārt kreditori ir ierosinājuši citu plānu, kas pirmdien bez Grieķijas piedalīšanās tika izstrādāts sanāksmē Berlīnē, kurā piedalījās Vācijas un Francijas līderi. Šonedēļ notikušās diskusijas ir paredzēts atsākt piektdien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+