×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

SVF: Grieķijas glābšanai no ES nepieciešami vēl 36 miljardi eiro (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijai nepieciešami vēl vismaz 50 miljardi eiro, tostarp vēl 36 miljardi eiro no Eiropas Savienības (ES) aizdevējiem, lai stabilizētu tās finanses, pat saglabājot pašreizējos kreditoru plānus, ceturtdien pavēstīja Starptautiskais valūtas fonds (SVF).

Jaunā ziņojumā par Grieķijas finansiālo situāciju SVF arī samazinājis valsts šī gada ekonomiskās izaugsmes prognozi no 2,5% līdz 0%. Šajos aprēķinos nav iekļauta šīs nedēļas banku slēgšana un kapitāla kontroles pasākumi.

SVF ziņojumā norādīts, ka premjerministra Alekša Cipra valdīšanas laikā valsts finansiālās vajadzības būtiski pieaugušas, bet pašreizējie Grieķijas un ES kreditoru priekšlikumi šīs vajadzības nesedz.

“Grieķijai nākotnē ir nepieciešams daudz lielāks finansējums, nekā mēs domājām pagājušajā gadā,” žurnālistiem pavēstīja SVF amatpersona.

Jaunā analīze liecina, ka “būs nepieciešama vēl visaptverošāka parāda operācija, lai nodrošinātu, ka parāds ir līdzsvarots,” norādīja SVF amatpersona.

Turklāt SVF uzskata, ka kreditoriem jādubulto pašreizējo oficiālo aizdevumu atmaksas termiņš no 20 gadiem uz 40 gadiem.

“Tas ir dramatisks solis,” atzina SVF amatpersona.

Kā ziņots, Grieķija otrdien nespēja samaksāt SVF 1,6 miljardu eiro parādsaistību maksājumu.

Valstī 5.jūlijā paredzēts referendums par starptautisko kreditoru priekšlikumiem, kurus Grieķijas valdība aicinājusi noraidīt.

Vācija, Francija un Itālija savukārt uzskata, ka referendums patiesībā ir par to, vai grieķi vēlas palikt eirozonā vai to pamest.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tas būtu nenormāls ārprāts,ja tur vēl grūstu naudu ,to nalaupot citiem ES nabagiem,kuri līdz šim ir pacietuši visādas grūtības un gaidijuši uz skaistiem solijumiem. Izklausās,ka atkal būtu jāpalīdz,te vienkārši trūkst vārdu,patriekt tos afēristus un loderus no €zonas.Viena sāpe Eiropai būtu viena,bet ne visa mūža garumā.

  2. Pirms n-tiem gadiem medijos bija arī tādas ziņas, ka tā Grieķija savulaik Eiropas Savienībā arī ielavījusies maldinot komisiju un amatpersonas Briselē ar meliem par savu ekonomikas un finansu reālo stāvokli, kurš faktiski neatbildis gatavības kritērijiem. Eiroonkuļi toreiz nevarēja iedomāties, ka nupat uzņems arī vienu noplīsušu blēdi. Tikai nupat atnākusi sajēga. Vēl varbūt sagaidāma ar grieķu šantāža Eiropai ar rubļu bubuli.

  3. imho, to grīsi grauj arī no iekšienes. Ārējo grāvēju vadībā.

  4. Sūtīs Odiseju un tas to lietu jau senatnē pieprata – lai tie muļķa ES atkal maksā…

Draugiem Facebook Twitter Google+