Ekonomika
Bizness

SVF Latvijai prognozē straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū1

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) šogad un nākamgad straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū prognozē Latvijai.

SVF jaunākajā pārskatā par pasaules ekonomikas perspektīvām (“World Economic Outlook”), kas publiskots otrdien, 17.aprīlī, prognozē, ka Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 4%, bet nākamajā gadā – par 3,5%.

Igaunijā šogad tiek gaidīta ekonomikas izaugsme 3,9% apmērā, bet nākamgad 3,2% apmērā, savukārt Lietuvā, kā lēš SVF, IKP šogad augs par 3,2%, bet nākamgad – par 3%.

Inflācija šogad Latvijā, pēc SVF prognozētā, būs 3%, nākamgad patēriņa cenu pieauguma tempam palēninoties līdz 2,5%. Igaunijā inflācija šogad lēsta 3% apmērā, bet nākamgad – 2,5% apmērā, savukārt Lietuvā gada vidējā inflācija gan šogad, gan arī nākamajā gadā prognozēta 2,2% apmērā.

SVF jaunākās prognozes liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā šā gada beigās būs 8,2% apmērā, bet 2019.gada beigās tas pazemināsies līdz 8,1%. Lietuvā bezdarba līmenis prognozēts attiecīgi 6,9% un 6,8% apmērā, bet Igaunijā – 6,3% un 6,7% apmērā.

Jau vēstīts, ka SVF saglabājis nemainīgas pasaules ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, norādot, ka augšupeju veicinās straujāks tautsaimniecību pieaugums ASV un Eiropā.

SVF prognozē, ka pasaules ekonomika gan šogad, gan nākamgad palielināsies par 3,9%. Fonds šīs prognozes saglabājis nemainīgas, neskatoties uz to, ka ekonomikas izaugsmes aplēses palielinātas ASV un Eiropā.

Pērn pasaules ekonomika pieauga par 3,8%.

LA.lv