×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

SVF Latviju atkal mudina īstenot strukturālās reformas (12)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) jaunākajā ziņojumā par Latviju mūsu valsts aicināta īstenot strukturālās reformas.

SVF izpilddirektoru atbalstītajā ziņojumā secināts, ka vidējā termiņā Latvijas ekonomikas izaugsmes perspektīvas ir pozitīvas. Vienlaikus gan norādīts, ka nepieciešama augstāka produktivitāte un papildu fiskālā telpa, lai balstītu iekļaujošu izaugsmi un nodarbinātību.

Uzsvērts, ka nepieciešamas strukturālās reformas, lai attīstītu produktivitāti, saglabātu konkurētspēju un uzlabotu vienlīdzību. Tas ir būtiski, lai turpinātos ienākumu izlīdzināšanās ar Eiropas līmeni. Latvijā reformas nepieciešams, lai uzlabotu investīciju klimatu, uzlabotu publisko infrastruktūru, stiprinātu valstij piederošo uzņēmumu pārvaldību, pilnveidotu tiesu sistēmas un maksātnespējas jomas efektivitāti, kā arī lai sekmētu inovācijas.

Nepieciešams arī uzlabot iesaistīšanos darba tirgū un saskaņot izglītību un profesionālās apmācības ar darba tirgus pieprasījumu. Izpilddirektori aicina vērot atalgojuma līmeņa dinamiku un to ietekmi uz konkurētspēju. SVF izpilddirektori uzskata, ka minimālās algas paaugstināšanas temps vidējā termiņā nedrīkst pārsniegt produktivitātes pieaugumu, taču vienlaikus nepieciešami papildu risinājumi nevienlīdzības un nabadzības mazināšanai.

SVF ziņojumā atzīmēts, ka ēnu ekonomika Latvijā neļauj realizēt iespējamo ekonomikas potenciālu, rada nevienlīdzīgus spēles noteikumus ekonomikā un samazina potenciālos budžeta ieņēmumus. SVF izpilddirektori mudina turpināt darbu, lai motivētu ēnu ekonomikā strādājošos iziet no pelēkā sektora.

Vidējā termiņā nepieciešama papildu fiskālā telpa, lai stiprinātu sociālās drošības tīklu, sekmētu sociālo iekļaušanu un veicinātu publisko izdevumu produktivitāti.

SVF ziņojumā pozitīvi novērtēta mūsu valsts banku sistēmas stabilitāte, uzsverot kapitāla pietiekamību un rentabilitāti. Pozitīvi atzīmēts Latvijas banku kapitāla pietiekamības līmenis, kā arī sarūkošais kavēto kredītu apmērs. Pēc SVF vērtējuma, bankās bija stabili nerezidentu noguldījumi, un uzraugošās institūcijas veikušas virkni pasākumu naudas atmazgāšanas risku mazināšanai, tostarp ir bankas slēgšana un soda sankciju piemērošana.

Ziņojumā paustas bažas, ka vājā kreditēšana ietekmē investīcijas un izaugsmes iespējas. SVF izpilddirektoru atbalstītais ziņojums norāda uz nepieciešamību valsts institūcijām veikt novērst juridiskos un strukturālos šķēršļus kreditēšanas straujākai izaugsmei mazo un vidējo uzņēmumu un mājsaimniecību sektorā. SVF aicina valsts institūcijas turpināt stingru risku uzraudzību banku nozarē un mazināt riskus, jo sevišķi tos, kas saistīti ar nerezidentu depozītiem. SVF mudina fokusēties uz papildu regulējuma ieviešanu un turpināt saskaņot regulējumu ar starptautiskajiem standartiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ….Nepieciešams arī uzlabot iesaistīšanos darba tirgū un saskaņot izglītību un profesionālās apmācības ar darba tirgus pieprasījumu. Izpilddirektori aicina vērot atalgojuma līmeņa dinamiku un to ietekmi uz konkurētspēju. SVF izpilddirektori uzskata, ka minimālās algas paaugstināšanas temps vidējā termiņā nedrīkst pārsniegt produktivitātes pieaugumu…. ēnu ekonomika… bla. bla, bla… MANS IEROSINĀJUMS IR VIENKĀRŠ- ”ARĀ ES un SVF PARAZĪTUS, TO PAKALPIŅUS, ATBALSTĪTĀJUS NO LATVIJAS UN VISAS NORMĀLĀS EIROPAS. AR ŠĪM PARAZĪTU STRUKTŪRĀM IR JĀBEIDZ JEBKURI SAKARI UN VISI TIE DARĪJUMI, KURI PARAKSTĪTI LR VĀRDĀ AR ŠĪM PARAZĪTIKAJAJĀM LIBERĀLSTRUKTŪRĀM JĀNOSAKA KĀ NENOTIKUŠI DĒĻ TĀ, KA PERSONAS,KURAS ŠOS IR PARAKSTĪJUŠAS, IR AR VILTU, MALDIEM UN SPAIDIEM UZRPĒJUŠAS VARU Eiropas kontinentā un daudzkur pasaulē, suverēnu valstu likumdevējos iebīdot savus pakalpinus. Nekādas rekomendācijas no parazītu veidojumiem un struktūrām LR nav nepieciešami un ir kaitīgi. Tie, kuri LR vārdā ir parakstījuši vienošanos ar SVF, lai privāti atbild par šiem saucamajiem parādiem un atmaksā tos paaudžu paaudzēs

 2. sis kudzites-kungi ar struktralam reformam beidzot sagraus-kapitalismu izraks kapu ka markss teica ta bus visi gaisregi to sola ka ta bus….briviba laba lieta visiem acis duras….pasaule bruk….

 3. SVF atradis vienu jampampiņvalsti, kas gatava eksperimentēt ar saviem iedzīvotājiem bez ierunām un noteikumiem. Ja arī pēc tam izrādās, ka tā bijusi kļūdaina rīcība, vienalga, Latvijas valdība atkal gatava jaunām strukturālajām reformām…

 4. Kurš var latviski un saprotami iztulkot šo rindkopu: “SVF izpilddirektoru atbalstītajā ziņojumā secināts, ka vidējā termiņā Latvijas ekonomikas izaugsmes perspektīvas ir pozitīvas. Vienlaikus gan norādīts, ka nepieciešama augstāka produktivitāte un papildu fiskālā telpa, lai balstītu iekļaujošu izaugsmi un nodarbinātību.”

 5. latviešu valsts tādām rekomendācijām pieiet augstākā mērā saprātīgi – šiverēties ar naudu, vienalga savējo vai kredītu – vienmēr laipni, jo tur ir nobirums, bet strukturālās reformas var pagaidīt, jo kod kurā pirkstā gribi, visi savējie

 6. Protamka strukturālas refomas ir apsveicamas,bet ēnu ekonomiku jau rada neadekvāta Nodokļu sistēma.

  • Par ēnu ekonomiku – VW izmešu skandālu, globālo kompāniju izvairīšanos no nodokļu nomaksas utt. laikam, ka nevar uzskatīt par ēnu ekonomiku, vai ne?

 7. Vai pasaule ir tada valsts kuras sadarbiba ar SVF ir izvedusi valsti ekonomiskos teicamniekos ?

  • Vai tad globālas organizācijas pasaulē eksistē tāpēc, lai darītu labi citām (mazām) valstīm? Tāpēc jau arī nav šo piemēru.

 8. Michael Hudson, graamata “Killing The Host”. Viena nodalja ir par Latviju 2008. gadaa. Tieshaam izgliitojoshi. Iesaku. Diemzheel jaazin anglju valoda. Graamata, cik zinu, paartulkota nav.

 9. strukturālās reformas(po latvijski): visus iedzīvotājus pārsaukt par ministriem !

 10. Darba ražigumu? Soc. sacensības!

Draugiem Facebook Twitter Google+