Ekonomika

SVF paaugstina globālās ekonomikas izaugsmes prognozes 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto Reuters/Scanpix/LETA

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pirmdien paaugstināja pasaules ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, norādot uz to, ka valstu tautsaimniecības piedzīvo sinhronu atveseļošanos.

SVF prognozē, ka pasaules ekonomika gan šogad, gan nākamgad palielināsies par 3,9%, nevis 3,7%, kā tika lēsts oktobrī.

Pērn pasaules ekonomika pieauga par 3,7%.

Fonds norāda, ka attīstītās valstis piedzīvo stabilu un sinhronizētu izaugsmi, bet decembrī apstiprinātā ASV nodokļu sistēmas reforma radīs labvēlīgu ietekmi, vismaz uz dažiem gadiem.

ASV ekonomikas izaugsmes prognozi šim gadam SVF paaugstināja par 0,4 procentpunktiem līdz 2,7%, bet nākamajam gadam tā palielināta par 0,6 procentpunktiem līdz 2,5%.

Eirozonas ekonomikas pieauguma prognozes abiem gadiem palielinātas par 0,3 procentpunktiem – līdz attiecīgi 2,2% un 2%.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā šogad tiek gaidīts 2,3% IKP kāpums, salīdzinot ar 1,8% pieaugumu, kas tika prognozēts oktobrī. Toties nākamajam gadam prognoze paaugstināta no 1,5% līdz 2%.

Ķīnas ekonomikas pieauguma prognozes šim un nākamajam gadam SVF paaugstinājis par 0,1 procentpunktu – līdz attiecīgi 6,6% un 6,4%.

Fonds lēš, ka Krievijas IKP šogad pieaugs par 1,7%, nevis 1,6% kā tika prognozēts iepriekš, bet nākamā gada pieauguma prognoze saglabāta 1,5% apmērā.

LA.lv