Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
27. marts, 2014
Drukāt

SVF Ukrainai aizdos 14 līdz 18 miljardus dolāru

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ceturtdien paziņoja, ka Ukrainas palīdzības programmas apjoms veidos 14 līdz 18 miljardus dolāru.

Sākotnējā vienošanās paredz Ukrainai noteikt smagas reformas, kas radīs ievērojamu ietekmi uz valsts ekonomiku un iedzīvotājiem.

SVF misijas vadītājs Ukrainā Nikolajs Georgijevs norādīja, ka SVF aizdevums veidos daļu no plašākas finanšu palīdzības, ko nodrošinās citas valdības un aģentūras, tās kopējam apjomam nākamo divu gadu laikā sasniedzot 27 miljardus dolāru.

Georgijevs pavēstīja, ka precīzs SVF finanšu palīdzība apjoms būs zināms vien tad, kad jaunie, Rietumu atbalstītie Ukrainas valdības līderi īstenos reformas, kuras fonds bija veltīgi cerējis sagaidīt no Kremļa atbalstītā prezidenta Viktora Janukoviča.

“Šo programmu SVF valde apstiprinās tad, kad tiks īstenoti manis minētie pasākumi,” sacīja Georgijevs. “Mēs sagaidām, ka apstiprinājums tiks nodrošināts līdz aprīļa beigām.”

Kā vienu no galvenajiem programmas apstiprināšanas priekšnosacījumiem SVF noteicis prasību Ukrainai nekavējoties pārtraukt izšķērdīgās gāzes subsīdijas.

Tāpat fonds vēlas, lai Ukrainas Centrālā banka pārtrauktu valsts nacionālās valūtas vērtības palielināšanu, bet valdība samazinātu korupciju un birokrātiju.

Kā vēstīts, Ukrainas finanšu ministrs Oleksandrs Šlapaks šonedēļ paziņoja, ka Ukraina no SVF lūgs aizdevumu 15 miljardu ASV dolāru apmērā.

Viņš piebilda, ka kredīta summa varētu sasniegt arī 20 miljardus dolāru.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (13)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+