×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

SVF vadītājas izteikumi sadusmo grieķus

lagarda_kristine2

Politiskie līderi Atēnās un tūkstošiem interneta lietotāju vērsušies pret Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektori Kristīni Lagardi, kura grieķus nodēvējusi par nodokļu nemaksātājiem.

Sociālistu partijas PASOK līderis Evangels Venizels svētdien pārmeta Lagardai par mēģinājumiem pazemot parādsaistībās nonākušo valsti, kuru sagaida jau otrās vēlēšanas sešu nedēļu laikā.

Savukārt Kreiso radikāļu koalīcijas (SYRIZA) līderis Aleksis Ciprs, kura vadītā partija ir viena no divām galvenajām kandidātēm uz uzvaru 17.jūnija vēlēšanās, uzsver, ka “grieķu strādnieki maksā savus nodokļus, kas ir nepanesami”.

Tikmēr grieķu interneta lietotāji uzsākuši sociālā tīkla “Facebook” karu pret Lagardi, viņai interneta vietnē saņemot vairāk nekā 10 000 vēstuļu, no kurām liela daļa ir agresīvi noskaņotas.

Līdz vēlai svētdienas pēcpusdienai tikusi izveidota arī atsevišķa “Facebook” lapa ar nosaukumu “Grieķi ir pret Lagardi”.

Viņu neapmierinātību izraisījis Lagardas komentārs Lielbritānijas laikraksta “Guardian” piektdienas izdevumā, kurā viņa norādīja, ka grieķiem “nepieciešams kopīgi palīdzēt sev pašiem, visiem maksājot nodokļus,” piebilstot, ka viņa ir vairāk noraizējusies par Āfrikas iedzīvotājiem nabadzībā nekā grieķiem ekonomikas krīzē.

Lagarda jau atbildējusi uz neapmierināto grieķu internetā sūtītajām vēstulēm, “Facebook” vietnē rakstot, ka viņa “izjūt ļoti lielu līdzjūtību Grieķijas iedzīvotājiem un viņu grūtībām.”

“Tāpēc SVF atbalsta Grieķiju un tās pūliņus pārvarēt pašreizējo krīzi,” raksta Lagarda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+