Apbrīno

Sviftas videoklipu nopeļ par kolonizētās Āfrikas attēlošanu romantiskā gaismā0

Foto – Leta/AFP

Amerikāņu dziedātājas Teiloras Sviftas jaunākais videoklips nopelts par stereotipisku kolonizētās Āfrikas attēlojumu.

Video “Wildest Dreams” Svifta redzama kā Holivudas aktrise 50. gados, kura Āfrikā uzņem filmu. Tas kritizēts par pārlieku romantizēto Āfrikas atspoguļojumu un to, ka klipā tikpat kā nav redzami melnādaini cilvēki.

Pirmdien iznākušais videoklips skatīts vairāk nekā 19 miljonus reižu.

“Paldies Teilorai Sviftai par kārtējo apliecinājumu, ka stereotipi par Āfriku joprojām ir amerikāņu popkultūras nozīmīga sastāvdaļa,” raksta Sentlorensas universitātes profesors Mets Karotenuto.

“Mēs esam šokēti, ka 2015. gadā Teilora Svifta, viņas ierakstu kompānija un video producentu grupa uzskata par pieņemamu tāda video veidošanu, kurā glorificēta balto kolonistu fantāzija par Āfriku,” ASV sabiedriskās radiostacijas NPR mājaslapā norāda kontinenta iedzīvotāji Džeimss Kāga Arinaitve un Vivjena Rutabingva.

Taču videoklipa režisors Džozefs Hāns norādījis, ka “Wildest Dreams” attēlo divu aktieru mīlasstāstu filmas uzņemšanas laukumā. Viņš norāda, ka “daudzu melnādainu aktieru iekļaušana būtu vēsturiska neprecizitāte un tādā gadījumā videoklipu apsūdzētu vēstures pārrakstīšanā”.

“Videoklipā nav nekāda politiska zemteksta,” uzsver Hāns. “Mūsu mērķis bija parādīt traģisku mīlasstāstu klasiskā Holivudas estētikā.”

Kā jau ziņots, Svifta svētdien triumfēja MTV Mūzikas video balvu ceremonijā. Viņa uzvarēja četrās no desmit kategorijām, kurās bija nominēta. Par gada videoklipu tika atzīts “Bad Blood”, bet labākā popmūzikas video titulu ieguva video dziesmai “Blank Space”.

LA.lv