×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Svilpieni arēnā

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc hokeja nocietušies Rīgas “Dinamo” atbalstītāji šonedēļ varēja priecāties par savas komandas sniegumu – uzvaru “Latvijas dzelzceļa” kausa turnīrā – un apliecinājumu, ka hokejisti ir labi sagatavojušies jaunajai sezonai. Tomēr gandrīz lielāku uzmanību nekā sportiskie sasniegumi plašsaziņas līdzekļos šoreiz izpelnījās cits atgadījums.

 

 

“Hokeja līdzjutēji izsvilpj Solvitu Āboltiņu” – šādi virsraksti vakar bija lasāmi gandrīz visos vadošajos interneta portālos. Tik tiešām, Solvitai Āboltiņai bija paredzēts teikt vienu no runām pirms hokejistu apbalvošanas, bet to pavadīja skaļi svilpieni, ko varēja tulkot kā negatīvu attieksmi pret politiķi, kas paver ļoti plašu vaļu interpretācijām. Piemēram, Nacionālās apvienības pārstāvji varēja norādīt šī gadījuma saistību ar nule notikušo vārdu apmaiņu, kad S. Ābol-tiņa bija izteikusi pārmetumus NA līderim un apvainojusi viņu melos. Attiecīgi “SC” (vai ZZS) pārstāvji to varēja iztulkot kā kopējo sabiedrības neapmierinātību ar Āboltiņas pārstāvēto partiju “Vienotība” un tās realizēto politiku. Tika atgādināts vecāks notikums, kad līdzīgā sporta pasākumā esot izsvilpts tā brīža premjers Aigars Kalvītis.

Šis nav labs piemērs politiskajai analīzei, tomēr pāris mācības no tā var izdarīt. Pirmkārt, lai cik vilinoši no publiskā tēla veidošanas šķiet sporta pasākumi (daudz skatītāju, televīzijas tiešraide), der atcerēties, ka šī ir cita izrāde ar citiem aktieriem. Neviens taču nesaprastu, ja lugā “Nāves ēnā” pēkšņi uzrastos tēli no “Skroderdienām Silmačos”. Ja amatpersonas grib atbalstīt komandu, to labi var darīt kā skatītāji tribīnēs (lai būtu – goda ložās), bet ne arēnā.

 

Ja nu politiķis ir tik godkārīgs un nevar atturēties no uzrunu teikšanas, tad jārēķinās, ka šī ir vieta, kur vairāk nekā jebkur citur iedarbojas tā sauktais pūļa efekts. Fanu galvenais uzdevums ir būt vienotiem – viens sauc, citi uzreiz piebalso, un tas pat tiek īpaši trenēts.

 

Arī Āboltiņa sākotnēji tika sveikta ar aplausiem, pēc tam atskanēja atsevišķi svilpieni, kas drīz vien pārauga pamatīgā troksnī. Nevajag censties iztulkot to politiskā valodā.

Visbeidzot, te būtu ko padomāt hokeja līdzjutēju organizācijām, kas rūpējas par to, lai Latvijas fani būtu “paši labākie pasaulē”, jo trešdienas notikumi šādam apzīmējumam neatbilst. Ir jāspēj saglabāt cieņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+