×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Svin LU Dabaszinātņu centra spāru svētkus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Vakar svinēti Latvijas Universitātes (LU) Torņakalnā topošā Dabaszinātņu centra spāru svētki.

Centrs pirmos studentus uzņems jau nākamā gada septembrī un būs Baltijā modernākā augstākās izglītības un zinātnes būve. LU rektors Mārcis Auziņš stāsta: “Pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem un Latvijas Universitātes ieguldījumam, jau drīzumā būs tapusi pirmā ēka. Jaunās Latvijas Universitātes izveide Torņakalnā būtu skaistākā un paliekošākā dāvana, ko mēs kopīgi varētu pasniegt savai tautai Latvijas valsts un Latvijas Universitātes simtgadē.”

Jaunajai ēkai ir septiņi stāvi, kuros būs izvietotas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas un bibliotēka. Ēkas pēdējā stāvā atradīsies pētniecības laboratorija un semināru telpa ar skatu uz Vecrīgu un jaunuzcelto Latvijas Nacionālo bibliotēku. Uz ēkas jumta tiks izvietoti vēja ģeneratori, dodot iespēju iegūt alternatīvo enerģiju.

Dabaszinātņu centrā atradīsies Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa. Studentiem būs iespēja studiju procesu papildināt ar pētniecisko darbību, un ēkā būs izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Tāpat topošajā ēkā tiks iekārtotas sešu valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas.

Nākamajās projekta kārtās plānots izveidot Humanitāro un Sociālo zinātņu centru, Dzīvības un veselības zinātņu centru u.c.

Paredzēts, ka Rīgā, Jelgavas ielā 1, tiks izveidota mūsdienīga, funkcionāla un uz ilgtspējīgu attīstību orientēta mācību, darba un sadzīves vide studentiem, pasniedzējiem un zinātniekiem. Torņakalnā nākotnē varētu atrasties arī ekumeniskā baznīca.Plānots, ka viss komplekss tiks pabeigts līdz 2023. gadam un tajā mācīsies 15 tūkstoši studentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Taa ir sheema kaa iepumpeet EU naudu. Peec paarcelsanaas vecaas fakultaashu eekas tiks paardotas un aizpildiits robs LU krediitos.
    Veja generatori uz jumta tiks driiz apstadinati, jo no tiem troksnis kaa no lidmasiinas.

  2. Patīkami jaunumi.Lai veicas !

Draugiem Facebook Twitter Google+